Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Najechał hyundaiem na wysepkę ronda, wszystko widział policjant. Kierujący był pijany

Wczoraj wieczorem policjanci z Biłgoraja zatrzymali pijanego mężczyznę kierującego pojazdem osobowym. Problemy mężczyzny zaczęły się od tego, że w trakcie jazdy najechał hyundaiem na wysepkę ronda.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie Biłgoraja. Policjant z Posterunku Policji we Frampolu, który był w drodze na służbę, przed godziną 21 zauważył jadącego hyundaiem kierowcę. Mężczyzna zjeżdżając z ronda na Alei Jana Pawła II najechał na krawężnik uszkadzając sobie auto. Funkcjonariusz zatrzymał się chcąc udzielić pomocy podróżującym.

Wówczas okazało się, że na kierownicą auta siedział 40-latek z Biłgoraja. Policjant wyczuł od kierowcy alkohol dlatego też uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policjantów. Po przebadaniu kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości do 60 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Ooo… jak wszystko widział policjant, to ma przechlapane.
    Żaden ksiądz w tym kraju nie da mu rozgrzeszenia .
    Ze trzy lata po sądach do będą włóczyć.