Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Narutowicza

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. Narutowicza w Lublinie. Od dzisiaj całkowicie wyłączona z ruchu będzie ul. Strażacka.

Kolejny etap przebudowy ul. Narutowicza rozpoczął się w miniony czwartek. Prace remontowe obejmą odcinek ul. Rowerowej od ul. Narutowicza do końca terenu Komendy Wojewódzkiej Policji i całą ul. Strażacką. Prace będą wymagały całkowitego wyłączenia z ruchu obszaru objętego pracami. Zakaz nie będzie dotyczył służb komunalnych, pojazdów budowy i dojazdu do posesji.

W tym czasie ul. Ochotnicza będzie funkcjonowała jako dwukierunkowa i nadal będzie pełniła rolę objazdu do ul. Muzycznej do Zespołu Szkół. Etap ten potrwa blisko miesiąc, przy czym ul. Rowerowa pozostanie ulicą ślepą, z wjazdem i wyjazdem od ul. Lipowej, do końca realizacji inwestycji.

Prace będą wykonywane także przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W dniach od 29 kwietnia do 3 maja wykonawca miejskiej spółki zajmie pod wykopy prawy skrajny pas ul. Narutowicza, w kierunku centrum, na odcinku od ul. Muzycznej do ul. Ochotniczej. Kolejne etapy prac MPWiK będą się już terminowo pokrywały z pracami drogowymi na głównym ciągu ul. Narutowicza.

Następnym etapem będzie przebudowa ul. Ochotniczej i kanalizacji deszczowej w ul. Szczerbowskiego. Prace będą wymagały pełnego zamknięcia dla ruchu całej ul. Ochotniczej i ul. Szczerbowskiego na odcinku od ul. Strażackiej do ul. Muzycznej. Na tym etapie ul. Strażacka będzie funkcjonowała jako ulica dwukierunkowa. Etap ten rozpocznie się po zakończeniu przebudowy ul. Rowerowej i ul. Strażackiej a zakończy przed rozpoczęciem przebudowy głównego ciągu ul. Narutowicza.

W kolejnym etapie, który planowany jest na pierwsze dni czerwca, rozpocznie się przebudowa samej ul. Narutowicza na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego i ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Ochotniczą. Roboty potrwają do końca sierpnia i będą się wiązały z naprzemiennym wyłączaniem z ruchu połowy jezdni.

Na początkowym i końcowym odcinku omawianego zakresu zadania wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem.


2016-04-25 09:21:13
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. A kiedy sie w koncu wezma za polaczenie Dywizjonu 303 i Wrotkowskiej? Korkuja centrum, a na objazdach nie ma jak przejechac.

 2. Jak to przyjemnie mieszkać w mieście inspiracji, gdzie umiłowana władza z głową planuje remonty głównych ulic… 😉

 3. niech dokończą trase zieloną

  • dokończą, ogłosili niedawno przetarg na projekt. To będzie priorytet przed euro – mam nadzieję

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”