Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzystka zmarła w szpitalu. Policjanci poszukują sprawcy potrącenia

Świdniccy policjanci ponownie zwracają się do osób, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy potrącenia rowerzystki. Kierujący nieznanym pojazdem po potrąceniu kobiety, nie udzielając pomocy rannej, odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta w wyniku poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Do wypadku doszło w miniony piątek 8 marca w miejscowości Wola Piasecka w gminie Piaski. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku z udziałem rowerzystki. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, 37-letnia mieszkanka gminy Piaski poruszała się rowerem. W pewnym momencie została potrącona przez nieustalony na chwilę obecną pojazd. W wyniku tego doznała poważnych obrażeń ciała i przetransportowano ją do szpitala w Lublinie. Kierowca nie udzielając poszkodowanej żadnej pomocy odjechał z miejsca wypadku.

Policjanci przesłuchali kierowców, którzy w tym czasie poruszali się tą trasą. Wstępnie ustalono, że bezpośredni związek ze zdarzeniem mógł mieć kierowca samochodu marki Peugeot kombi koloru srebrnego z relingami dachowymi lub marki Citroen, który posiada uszkodzoną szybę czołową. W rejonie zdarzenia widziany był także samochód typu SUV koloru czarnego, a także ciągnik rolniczy i bus nieustalonej marki.

Rowerzystka zmarła w szpitalu. Policjanci poszukują sprawcy potrącenia

Wszystkie osoby mogące mieć wiedzę na temat sprawcy zdarzenia i pojazdu, którym się poruszał, proszone są o kontakt z policją. Ponadto policja prosi osoby, które poruszały się tą trasą i mogły widzieć pojazd sprawcy bądź posiadają urządzenia rejestrujące obraz, aby powiadomiły o tym dyżurnego KPP Świdniku osobiście lub pod nr tel 81 749 42 10, albo skontaktowały się z najbliższą jednostką policji pod nr 112.

(fot. Policja Świdnik)

27 komentarzy

 1. Niech milicja zwróci się o pomoc do kuby i frania,oni zaraz wszystko im ustalą i wyjaśnią:))).
  Szkoda kobiety,młoda była…

  • Przejrzałem dokładnie cały PoRD i nie były tam podane ani numery rejestracyjne pojazdu, ani nazwisko kierującego, ani nawet przyczyna nie udzielenia pomocy i ucieczki z miejsca wypadku.

  • Z dużym prawdopodobieństwem wykluczyłbym ubranego na czarno pedalarza i Świętą Krowę na elektrycznej hulajnodze.

 2. Zaraz zacznie wylewać na forum swoje gorzkie żale właściciel plastikowej trójkołowej bestii (…)

  • A właśnie, że nie. Gratuluję uczestnikowi wypadku udanej ucieczki.

   • nawet gdy jest to sarkazm to jest głupi przy takim artykule.

   • Za kogo się uważasz de*ilu? Postaw się na miejscu rodziny tej kobiety durniu. A tak się składa że to rodzina mojego znajomego. Zamilcz.

    • Gdybyś prześledził całe forum Lublin112 nie znalazłbyś większej ilości wpisów w obronie rozjechanych rowerzystów ode mnie. Dlatego kieruj swoje pretensje do tych, którzy prowokują.

  • Jeśli przy takim artykule piszesz takie bzdury to twój rozwój emocjonalny, społeczny zatrzymał się na poziomie kilkuletniego dziecka..

   • napisał w oparciu o własną osobę

    • Dokładnie. Przecież nic Ci Franiu nie poradzimy na to, że jesteś dzieckiem poruszającym się trójkołowym rowerkiem na plastikowych kółkach. Ciesz się tym dzieciństwem jak najdłużej i nie próbuj udawać dorosłego, na to jeszcze będziesz miał czas. A teraz idź się pobawić z rówieśnikami, albo odrabiaj lekcje.

 3. Pytanie czemu na kierującego już wydano wyrok i uznano że jest winnym sprawcą wypadku. A mogło być i tak że w zdarzeniu nie brał nikt inny udziału, a rowerzystka przewróciła się na nierówności?

  Niestety ale na tym polega policyjna patologia – jak kierowca z góry jest uznanym winnym (chyba że udowodni niewinność) to tak jest. Gdyby kierowca miał pewność że jak nie on złamał przepisy to nikt go nie będzie ciągał po sądach lub gdy spowodował wypadek ale udzielił pomocy to kara będzie łagodna to być może ta pani by żyła. Niestety, taka prawda.

  • Przebłysk geniuszu.
   1. Obrażenia ofiary, uszkodzenia roweru i za pewne inne ślady wskazują na to, że w zderzeniu brał udział masywny, szybko poruszający się pojazd.
   2. Nikogo nie uznaje się winnym. Winę trzeba udowodnić i to niezawisły sąd ocenia te dowody. Nie można zostać skazanym za niewinność.
   3. Że zginął człowiek to nie wielkiego znaczenia, to tylko taki nieistotny szczegół. Najstraszniejsze jest to, ze kierowca będzie musiał spędzić kilka godzin na komisariacie a potem odebrać list polecony z wyrokiem w zawieszeniu.
   4. Uniknięcie konsekwencji bycia podejrzanym/skazanym są warte pozostawienia rannej osoby bez pomocy?

   Nie przyszło Ci go głowy, żeby zostać ministrem sprawiedliwości?

 4. Co ty pleciesz ? sama na nierówności się przewróciła aż zmarła a rower całkowicie pogięty ? niewinna osoba nie ucieka z miejsca wypadku , tylko zapewne %%%% we krwi

  • Redakcja nie napisała nam, czy zdarzenie miało miejsce za dnia, czy w nocy.
   Stan roweru (tzw. „ABO” – absolutny brak oświetlenia) dużo by wyjaśniał odnośnie tego, dlaczego w ogóle doszło do wypadku, jeżeli doszło do niego po zmroku.
   Bo rzeczywiście ucieczkę z miejsca wypadku (ale nie koniecznie sam wypadek) tłumaczy się najczęściej ilością promili.

   • „lublin112” prosi o pomoc w poważnej sprawie.
    Tymczasem pseudo-ekspert @Kuba, na podstawie zamieszczonego zdjęcia (mocno uszkodzonego roweru) ocenia jego stan i wyposażenie.
    No cóż Kubo… faktycznie rower widoczny na zdjęciu nie nadaje się do jazdy.
    Pora na wiosenne porządki.
    Może z miotłą w ręku osiągniesz większy sukces niż pisanie tutaj komentarzy.

  • Rowerzystka poślizgnęła się na skórce od banana, następnie wjechała z całą prędkością w samochód. A przestraszony kierowca ze strachu odjechał a potem musiał się nachlać, bo po całym zdarzeniu był w szoku.

   • Siostro, chyba znów będzie potrzebny kaftan bezpieczeństwa i duża strzykawka z nitrazepamem. Przyda się równiez ktoś do pomocy, aby przytrzymać naszego stałego pacjenta Frania, prosze zawołac oddziałowego.

 5. nie macie co robic,zajmijcie sie sobą

 6. Dla rodziny zmarłej to straszne przeżycie.

 7. sprawdzić najbliższe BTSy i potencjalny sprawca jest do ustalenia w ciągu góra 2-3 godzin