Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzysta wrócił z przejażdżki z mandatem w wysokości 2500 złotych

W miniony piątek włodawscy policjanci ukarali rowerzystę wysokim mandatem. Mężczyzna zdecydował się kierować jednośladem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W miniony piątek policjanci Ruchu Drogowego z Włodawy około godziny 17:30 w Dołhobrodach zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek z gminy Hanna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Jazda pod działaniem alkoholu stanowi duże zagrożenie na drodze. Dlatego apelujemy do uczestników ruchu, którzy widza pijanego na drodze o powiadamiane służb dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. POLICJO!!! osmieszacie sie tymi mandatami dla rowerzystów, …co? łatwiej i bez wysiłku takiego mozna wyhaczyć.
  Z pijanymi kierowcami samochodów którzy stanowią zagrożenie wielokrotnie większę to się trzeba trochę napracować.?? Moja sympatia dotychczasowa dla waszej pracy znika, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ POLICJANCI I POLICJANTKI. Weźcie się w końcu za przekroczenia prędkości notoryczne i powszechne w tym kraju, przekroczenia o 30 i więcej, jeśli ktoś w miejscu gdzie jest 40/godz jedzie o 20 za duzo czyli 60tką to juz jest o 50 % szybciej niz mozna to też jest DUŻO za dużo.

  • takie samo jest zagrożenie czy to pijany kierujący jednośladem czy dwuśladem

   • Zatem ile wypadków śmiertelnych spowodowali kierujący rowerami? To są bardzo wyjątkowe sytuacje, które zdarzają się raz na kilka lat, ale może Ty masz lepsze dane. A jeżeli pijany rowerzysta wyeliminuje sam siebie – to co Ci do tego?

 2. Za dwa promile powinno być 2 tysiące 🙂 Policja zawyża mandatu w ramach zbiórki na budżet. A tak na poważnie, 2 promile to stan upojenia alkoholowego i jestem za eliminowaniem takich samobójców z dróg i surowego ich karania. W przeciwieństwie do karania rowerzystów po piwie albo dwóch…

 3. Podpis (Wymagane)

  A zarobki dalej stoją w miejscu.

  • Wysokość mandatów nie wzrosłą przez 0 lat. W tym czasie, średnie wynagrodzenie, oraz minimalne wzrosły 5-10 razy. Zarobki rosną z roku na rok o kilka procent.

   • 0 lat –> 20 lat

   • Podpis (Wymagane)

    Tych twoich kilku procent się nie odczuwa przy szalejącej drożyznie. To muszą być podwyżki z prawdziwego zdarzenia. Ale najpierw zabrać 500 plus niepracujacym.

 4. takie same mandaty dla wszystkich np. za czerwone swiatło dla kierowcy roweru , auta , pieszego i hulajnogi , prawo i sprawiedliwość i dla pijanych na drogach i chodnikach i OC dla wszystkich

  • Zatem także licencja na transport osób dla wszystkich, tacho też dla wszystkich oraz obowiązkowe kaski i kamizelki dla wszystkich (z kierującymi i pasażerami, rzecz jasna włącznie)

 5. Brawo. Zatrzymany kolejny zabójca. Rowerzysta. Tylko tyle potrafią ?

Z kraju