Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerami ukwiecą Lublin. Pierwsze jednoślady już zamontowane

W kilku punktach miasta pojawiły się dzisiaj kolorowe rowery. Są jednak na stałe przymocowane do podłoża.

Mieszkańców Lublina z pewnością zaciekawiły kolorowe rowery, które zamontowano w kilku miejscach w mieście. Są pomalowane w barwy Lublina, a więc kolory biało – zielono – czerwone. Co więcej, choć znajdują się w pobliżu stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego, nie da się ich wypożyczyć, gdyż są na stałe przymocowane do podłoża.

To nowy pomysł na ozdobienie miejskich terenów. W czwartek zamontowano jednoślady, jednak niebawem wokół nich pojawią się także kolorowe kwiaty. Rabaty zostaną obsadzone begoniami, pelargoniami, aksamitkami oraz innymi roślinami.

Takie wyjątkowe ukwiecone rowery podziwiać będzie można przy 9 stacjach Lubelskiego Roweru Miejskiego: przy ul. Filaretów, al. Piłsudskiego, ul. Wyżynnej, al. Racławickich przy Rondzie Honorowych Krwiodawców, ul. Wyścigowej, na rogu Jutrzenki i Armii Krajowej, al. gen. Andersa, Głębokiej obok Uniwersytetu Przyrodniczego oraz przy ul. Agronomicznej.

(fot. lublin112)
2017-05-18 21:15:41

Autor: redakcja

34 komentarze

  1. lubelski obserwator

    Mi taki rowerowy kwietnik nie przeszkadza. Choć wolałbym jakieś nowe miejsca parkingowe zamiast tego ogródka. Bo nowe miejsca parkingowe w Lublinie są bardzo oczekiwane i bardziej by się przydały. A taki kwietnik, jak już jest to niech tam sobie będzie. Ale obawiam się, że zostanie szybko ukradziony lub zdewastowany. Takie są nasze lubelskie realia.