Rondo Mohyły: Kolejne zderzenie pojazdów. Jedna osoba w szpitalu

Na jednym z najbardziej wypadkowych rond w Lublinie po raz kolejny zderzyły się dwa auta. Tym razem zawinił młody kierowca.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 20 na rondzie Mohyły, czyli skrzyżowaniu ulic; Ruskiej, Podzamcze i Lwowskiej w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i volkswagen. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący oplem młody mężczyzna, jadąc od strony ulicy Lwowskiej, wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na  volkswagenie jadącym od strony ronda przy zamku. Doszło do zderzenia pojazdów.

Na miejscu interweniowała staż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. W chwili obecnej nie są znane jeszcze obrażenia jakich doznała. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu pracują policjanci ustalając dokładne okoliczności zdarzenia. Zablokowany jest jeden pas ruchu w stronę ulicy Unickiej. Ze względu na niewielki o tej porze ruch, nie ma większych utrudnień z przejazdem.

(fot. lublin112)
2015-05-14 21:14:48

25 komentarzy

 1. zdjęcie nr 8 – czyżby znowu brak pasów? trochę nietypowe miejsce pajęczynki więc mógł być jakiś nieumocowany przedmiot
  a jeśli to brak pasów to prawdopodobnie uraz kręgosłupa szyjnego + uraz głowy + uraz kolan i ud + uraz klatki piersiowej
  całe leczenie powinno iść z OC niezapinającego i później być uwzględnione w stawkach ubezpieczenia w przyszłości… i jeszcze jedno OC powinno być dla kierowcy a nie dla samochodu

  PS: szczęście, że to miasto i prędkość niewielka bo poza terenem zabudowanym skutki bywają tragiczne

 2. Nawet świecące znaki nie pomogą. W rejonie Diamentowej, Wroktowskiej i Krochmalnej postawili wielkie znaki Stop, czerwone linie na asfalcie. Efekt taki, że i tak nikt na tych znakach się nie zatrzymuje.

 3. Wiklinowy nocnik

  moze swiatła? bo tumany sobie nie radzą…

  • taaaa…. jeszcze tylko świateł brakuje. Jeździć niech sie nauczą. Przecież to rondo jest bardzo dobrze widoczne i oznaczone. Ale jak sie zapier…..ala i nie patrzy to prosze. Dwa jak jestem w obcym mieście to jestem trzy raz bardziej ostrożny, noga z gazu i jak nie jestem pewny to wole sie nawet zatrzymać, żeby się upewnić czy moge jechać

 4. sejczento 3.0 TDI

  koniecznie tunel , a na rondzie postawić banery reklamy bo jest ich zdecydowanie za mało w mieście kultury . No i kilka kondonów z masztów z Unii Lubelskiej też koniecznie przenieść w okolice ronda , resztę zasiać standardowo mleczami. 700 lat miasta przecież do czegoś zobowiązuje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.