690 680 960

Rolnicy organizują w naszym regionie debatę prezydencką. Na razie odpowiedział jeden kandydat

Rolnicy postanowili zorganizować debatę prezydencką. Poruszane na niej będą tematy typowo związane z rolnictwem oraz problemami polskiej wsi. Całość ma być transmitowana w sieci.

W najbliższą niedzielę w naszym regionie zaplanowana została debata prezydencka. Jej zorganizowania podjęła się Fundacja Piątka Rolnika skupiająca rolników z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. Jak wyjaśniają organizatorzy, w przededniu wyborów prezydenckich kandydaci jeżdżą po kraju, spotykają się z wyborcami, składają różnego rodzaju obietnice, jednak zapominają o problemach rolniczych. Tymczasem jest to ważne i istotne nie tylko dla rolników, gdyż sytuacja polskiej wsi będzie rzutowała również na konsumentów, na to co będzie się znajdowało się w marketach, w sklepach co społeczeństwo będzie będzie miało jeść. Jeżeli nie rozwiąże się tych kwestii tutaj, na polskiej wsi, problemy będą gigantyczne.

– Brak w kampanii prezydenckiej ważnej problematyki rolnej, a tym samym marginalizowanie problemów polskiej wsi, zamieszkałej przez 40% polskiego społeczeństwa, a także polskiego rolnictwa decydujących w ostatecznym kształcie o bezpieczeństwie żywnościowym kraju, skłoniły nas do podjęcia trudu organizacji debaty poświęconej rolnictwu – tłumaczą przedstawiciele Piątki Rolnika.

Debata prezydencka na temat rolnictwa ma się odbyć 21 czerwca o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, który jest zlokalizowany w miejscowości Terpentyna. Poruszane będą następujące tematy importu żywności z Ukrainy i innych państw, bezpieczeństwa żywnościoweego oraz wprowadzenia polskiej normy jakości, klęsk żywiołowych, cen referencyjnych dla rolników, budowy relacji dużych podmiotów handlowych z rolnikami, biurokracji w rolnictwie a także wpływu technologii 5G i GMO na zdrowie i życie ludzi oraz zwierząt.

O debacie poinformowano wszystkie 11 Komitetów Wyborczych, z czego na dzień dzisiejszy pozytywnej odpowiedzi udzielił… jeden. Organizatorzy zapewniają jednak, że wydarzenie odbędzie się niezależnie od liczby przybyłych kandydatów czy też przedstawicieli poszczególnych sztabów wyborczych. Relacja z debaty będzie prowadzona na kanale YT Piątka Rolnika.

(fot. wideo – Piątka Rolnika/nadesłane)

7 komentarzy

  1. Trata trata. Przed wyborami tak tak a po wiecie rozumiecie. Amnezja totalna. Dotyczy to wszystkich kandydatów na stanowiska prezydentów, wójtów. Obiecywano mi dużo a później zanik pamięci. Nie będzie przykładów bo zaraz że jestem za kimś a nie jestem bo się zraziłem jakiś czas temu podczas wyborów na wójta w pewnych 2gminach

  2. Rolnikom nie umorzono raty podatków z powodu pandemii cóż… ,umorzono jedynie 300 zł składki Krus chociaż szumnie lansowano się ,że umorzono cały i nie wiem czy rolnicy wiedzą ale tuż po wyborach rata Krus będzie podniesiona ha ha ,będą więcej płacić .

    • a w jaki to niby sposób rolników dotknął koronawirus? Stracili pracę? Rośliny przestały rosnąć? A może kury przestali się nieść? Jedynym chyba ich problemem w tym temacie jest brak zabużaków do pracy przy zbiorach owoców. A czemu szanowna redakcja nie podała który to kandydat odpowiedział rolnikom na ich inicjatywę? Brak odpowiedzi większości wcale mnie nie dziwi bo co drugi nasz kandydat i jego poziom to po prostu ręce opadają…

  3. Niestety ale żyjemy gdzie żyjemy i kto by nie rządził efekt jest ten sam czyli jak z tymi obiecanymi 100 milionami spory czas temu. Jakoś nie zauważyłem żebym je mial i to się powtarza co wybory. Smutne ale prawdziwe. Hejt 123…

  4. Urodzaj – problem, susza – problem. Rolnikom zawsze cos nie pasuje, chyba tylko doplaty im pasuja.

  5. Zostań rolnikiem. Spróbuj. Obiecuję że będzie kasa leciała jak wrony za pługiem

    • Nie mam nic przeciwko rolnikom. Ale tak bym sprawy nie stawiał, jak Ty…. Zostań przedsiębiorcą, spróbuj, płać pełny ZUS za siebie, pełny ZUS za firmę, podpisuj 50 różnych bzdurnych umów i ponoś ich ciężar, zatrudnij personel, zatrudnij BHP owca i 5 innych inspektorów, zapewnij personelowi szkolenia, odzież ochronną, prowadź ewidencję czasu pracy, oceń ryzyko zawodowe i przeprowadzaj okresowe szkolenia, rób codzienne, cotygodniowe i comiesięczne raporty, poddaj się kontroli sanepidu, nfz, urzędu wojewódzkiego, sporządzaj raporty o wytwarzaniu szkodliwych odpadów itp itd… Jak się nie zes*asz – pogadamy wtedy …. A, no i wcześniej jeszcze skończ wyższe studia i stosowne specjalizacje / szkolenia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie