Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zaostrzyli protest. Wysypali jabłka na ulicach Warszawy, płoną opony (wideo)

Rolnicy z całego kraju przyjechali do Warszawy na protest. Jego forma nie jest już taka „grzeczna” jak ostatnio, na ulice stolicy protestujący wysypali jabłka i podpalili opony blokując ruch.

Przedstawiciele AGROunii zablokowali właśnie Plac Zawiszy w Warszawie. Protestujący rozsypali jabłka, podpalili opony i słomę. W niektórych miejscach leżą odcięte świńskie łby. Całość co chwila relacjonowana jest na żywo na stronie Unii Warzywno-Ziemniaczanej na Facebooku.

Jeżeli wybieracie się do Warszawy musicie liczyć się ze sporymi utrudnieniami. W rejonie protestu nie ma przejazdu, nie kursuje też komunikacja miejska.

– Warszawiacy zostali odcięci od drogi, to symboliczne pokazanie rolników odciętych od rynków sprzedaży w Polsce. To przedsmak, tego co może wydarzyć się w najbliższych dniach – powiedział Radiu ZET Michał Kołodziejczak organizator akcji protestacyjnej.

(fot. wideo UWZ)

76 komentarzy

 1. Ale o co chodzi tym rolnikom ? Może ktoś napisze jakieś konkrety.

  • Wszystko wszystkim, ale po co zabijali tego prosiaczka? Co komu ta świnka złego zrobiła, że ją tak potraktowali? Rzucać tak truchło biednego zwierzaka na ulice to nieludzkie, to jest beszczeszczenie, marnotrawstwo. Za to powinni się wstydzić!

 2. K..wa 3 jabłuszka = 1kg = 2zł a te lenie wyrzucają na ulicę. Widać nie jest tak źle.

  • Hahaha hahaha hahaha ? kiedy i gdzie , chyba w supermarketach

  • twister ty jestes ograniczony tak sam z siebie czy ktos ci za co placi?? widze ze trzeba ci wytlumaczyc bo nie czaisz….. czleniu rolnik na skupie dostaje za 1kg jablek 0,20-0,35zł a ty pozniej to samo jabłko kupujesz w markecie za 2zł kumasz czacze??? nie nazywaj leniami tych co nie sa winni ze ty placisz 2zl za 1kg – wtedy ja nie będą cie nazywał ograniczonym…. jak narazie pozostaje jednak przy tej wersji

 3. Tylko że 2zł to wy płacicie w sklepie. Rolnik sprzedaje po 50gr za kilogram a obecny koszt produkcji to ok 60gr za kilogram.

  • Miastowi tego nie rozumieją. Dla nich jabłko z Tesco czy biedronki pochodzi z Polski ,on płaci za nie 2 zł ,a myśli że rolnik dostaje 1,99 i potem szasta kasa w Warszawie na mieszkania. Ciekawe czy by tak mówili jakby chodziło tu o pensje. Gdyby dostawali np 2000 zł a musili płacić na pokrycie kosztów np paliwo ,jakieś materiały związane z pracą z własnej kieszeni i wychodziło by im 2200. Cieszylibyście się że jesteście na minusie ?

 4. Większość Polaków to chyba durnie,trzeba Euro wprowadzić to zobaczą w sklepach w końcu ceny ,a potem spojrzą na swoje pensje i portfele.Innej opcji chyba nie ma,bo wiekszość myśli,że mleko,schabik,pieczywo to z biedronki,lidla i etc.Unia to taki duzy PGR który kupił sobie „nową łąkę wraz z zamieszkującymi”i dał możliwość przemieszczania tubylcom (zarobki)w zamian za zniszczenie wszystkiego co przeczy z ideą Wielkiej Unii.Jeszcze rolnicy walczą,bo to ich ziemia ,Nasza Polska,chcą tu być i tu ciężko pracują.Czemu nie wyjdziecie na ulice pod hasłem „Pensja jak w Unii”.hmmmm,?Nie ma czasu,bo robota 2tys.a ta sama w Unii też 2 tylko cudnych ojro.Euro w Pl i zobaczycie co to krzyk.

  • Zgadza się że rolnik dostaje 50grosz a my płacimy 2 złote tylko my nie dostajemy dotacji. Susza mróz czy inne klęski rząd odrazu wypłaca kasę. Nie mówiąc o ubezpieczeniu które się rolnikom nie opłaca bo za drogo. Skoro produkcja jest nie rentowna to skąd biorą pieniądze na nieruchomości w miastach. Następnie wynajmują je studentom najlepiej anglojęzycznych

   • Gość-u, jak czujesz taki interes kup pole, posadź drzewka, upraw i zgarniaj kasę (drinki, parasolki i te sprawy). Kupisz sobie, bo cię stać będzie te nieruchomości w miastach

   • Zapraszamy na wieś mam do sprzedania hektar 4 letniego sadu , chcesz kupić ?;) Nakład na pole to tylko kilkadziesiat tysięcy złotych . No ale przecież jesienią już zbiór kokosy zarobisz ipo co Ci praca w mieście, będziesz królem wykupisz sobie pół mieszkań z Warszawy . 😉 P.S sąsiad też sprzedaje obok pole malin ,dokupisz cena malin też rewelacja to już wgl na wakacje na Hawajach będzie cię stać.

    • A J ZAPRASZAM DO MIASTA ZAMIAST KRUSU ZAPŁACISZ ZUS.ZA KOMUNY ROLNICY PŁAKALI O OGRANICZENIACH NARZUCANYCH PRZEZ PANSTWO.TERAZ LAMENTUJĄ MAMY WOLNY RYNEK .UCZ SIE OD NIEMCA NIE WYSTARCZY WYPRODUKOWAĆ TRZEBA JESZCZE SPRZEDAĆ.ASXX NIE MACIE TANIEGO PALIWA SKORO DOSTAJECIE PIENIADZE ZA UGÓR WSPIERACIE W TEN SPOSÓB ZACHODNI KAPITAŁ. PODOBAJĄ SIE CZASY OPSZARNIKÓW Z PAROBKAMI. PRZEPRASZAM BARDZO ROLNICY NIE DOSTAJĄ 500+ ?

 5. Unii Europejskiej zależy na niszczeniu polskiego rynku. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego polski rolnik tak chętnie wyciąga rękę po unijne pieniądze.

  • Głupoty gadasz. Przeczytaj sobie najpierw regulamin wypłaty takich dotacji i tak dalej i jak to wygląda. Myślisz że z nieba to spada ? A jak wysuszy wszystko na polu i rolnik dostanie ,,1000 zł” przy czym już tego pola nie zbierze żadnych plonów ,to faktycznie kolorowo…. Ci co uważasz za bogatych to zarabiają na pośrednictwie . Typowy rolnik oddający towar na skup pięknego kolorowego życia nie ma. Przestudiuj sobie również ile kosztuje utrzymanie jakiejś uprawy.

  • Bo polski rząd nie daje kasy rolnikom, woli dać 500 + bez konkretnych kryterii czy to osobie zarabiającej na miesiąc 400zl czy też 4000 zł. Ty byś nie brał ? Skoro dają ,to czemu mają nie brac.? Przy obecnych cenach rolnik jest ciągle na ,,debecie” bo koszty wyprodukowania są wyższe niż to co dostają do kieszeni. Z czego mają żyć ? Wy przed oczami macie obraz rolnika biznesmena który często zarabia na pośredniczeniu , ma dużo hektarów , pewnie indywidualniebma podpisane umowy z Niemcami itd i taki zarabia. Fakt taki jeździ nowa BMW i ma 10 mieszkań. Ale normalny rolnik liczy każdy grosz ,przy czym tyra od rana do nocy cały rok. Nie ma że zima i wolne , wtedy też pracuje i to cały czas fizycznie

  • Tak jak każdy rolnik w Unii.Masz odpowiedź.Czy to w Niemczech,Francji i etc.

 6. Niezidiociały mimo bulu

  Szkoda, że dopiero teraz się pobudzili , gdzie byli przez poprzednie lata jak Lewandowski i Balcerek kradli to co było ich bo z pieniędzy funduszu rozwoju rolnictwa i składek członkowskich . Teraz płacz bo nie ma kto przetworzyć zarówno owoców jak i buraków . Rozpitolone wszystko w drobiezgi na własne życzenie . Teraz Hans dyktuje kto ma mu przywozić owoce i za jakie pieniądze . Popytajcie Schetoniaka on wie jak to zrobić – brał udział w spółce Wzgórza Sandomierskie to ma praktykę w „tłoczeniu” soków i nie tylko.

 7. Nawet 1 gr podwyxki bym im nie dał A kto inny jak nie rolnicy stawiają domy i wykupują mieszkania w miastach ??? Czyz nie prawda ????

  • Hahaha ? jest rolnik A który zarabia na pośrednictwie i jest rolnik B który tylko ze zbiorów się utrzymuje. Przelicz sobie to na czas pracy rolnika który często pracuje od 6 do zmroku,nie tak jak ty 8 godzin w pracy. I jest to praca fizyczna. Skoro koszty nakładu są wyższe niż potem to co się dostanie za zbiory to jest ok ? Chciałbyś dostawać pensje 2000 i być ciągle na debecie bo te 2000 nie starczyłby ci na zaspokojenie podstawowych potrzeb np prąd gaz jedzenie itd ?

  • Juz bez żartów, buduja domy, bo gdzieś mieszkac muszą, ale te domy to nie sa jakies wille z basenem, ot zwykłe chałupki. Tych największych cwaniaków inwestorów którzy maja dużo pola to stać, żeby sobie dostatnie pożyć, ale tacy nie obrabiają sami, biorą do tego ludzi.

 8. Protest protestem… tylko dlaczego marnują przy tym żywność i zanieczyszczają powietrze, które i tak jest w fatalnym stanie?!

Z kraju