Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy otrzymują niepokojące SMS-y. Agencja zapewnia, że to próba oszustwa

Rolnicy zgłaszają się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z wiadomościami SMS, jakie otrzymali od rzekomego pracownika agencji. Ma to być kolejna próba oszustwa.

W ostatnim czasie rolnicy zaczęli otrzymywać wiadomości SMS informujące o wytypowaniu ich gospodarstwa do szczegółowej kontroli. Powodem ma być anonim, jaki wpłynął do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówiący o rzekomych nieprawidłowościach w złożonych wnioskach o dopłaty bezpośrednie. Efektem ma być również wstrzymanie dopłat. Autor wiadomości dodaje, że kontrolerzy, którzy odwiedzą rolnika, otrzymali wytyczne, aby znaleźć jakiekolwiek nieprawidłowości, co będzie skutkowało odmową wypłaty dopłat jak też nakazem zwrotu tych wypłaconych w latach ubiegłych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapewnia, że nie ma z tymi wiadomościami nic wspólnego. Co więcej, informacja jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli jest błędna i nieprawdziwa. Ich nadawca ma się podszywać pod pracownika ARiMR.

Agencja zaleca, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości, nie oddzwaniać na numer, z którego są wysyłane, jak też nie podejmować żadnych czynności. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy. Pełniący obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski dodaje, że zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada. Od poniedziałku, 2 grudnia rozpoczną się zaś wypłaty pozostałej części należnych rolnikom dopłat.

Rolnicy otrzymują niepokojące SMS-y. Agencja zapewnia, że to próba oszustwa

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne, ARIMR)

8 komentarzy

 1. Wykarze?? Zarządać?? W oczy kłuje ortografia. Nie ufam ludziom, którzy robią błędy ortograficzne.

 2. Chce wykarać rolnika,proste.

  • Przecież on sam sobie to nagrał.
   Gdzie jest nagranie ze spodkania po tej naradzie, to by było dopiero ciekawe.
   Ale by musieli im głosy zmienić bo by się wydało kto jest za a kto przeciw 😉

 3. Posłuchajcie sobie to nagranie z agencji, zwłasza rolnicy: wiesci24.pl/2019/10/02/tasmy-prawdy-ardonowskiego/?fbclid=IwAR3W0UvP-kBW78cD2DTahLvp0ozUI-mo0Aig6huTD0EcLlXs-cYjQTdPIpg

 4. no i co z tych wieści…poleciało kilku dyrektorów i od razu reszta wziela sie do roboty, mozna ,,można

 5. Faktycznie afera że Hej! ARiMR obsadzona przez PSL i ich rodziny, leci w gumę od lat – jeśli cokolwiek tutaj zwraca uwagę to fakt, że w końcu ktoś ich opier..ił. i dokładnie- powinni to sobie rolnicy odsłuchać jak chłopscy działacze w du..e ich mają :)) Każdy wie skąd się wzięli ludzie siedzący tam na stołkach, akurat rolnicy wiedzieć to powinni bardzo dobrze…