690 680 960

Rodzice z uczniami rozpoczęli okupację starostwa. Usłyszeli, aby młodzież szukała sobie nowych szkół i przestała pajacować (zdjęcia)

Od miesiąca rodzice oraz uczniowie z przeznaczonej do likwidacji szkoły w Dubience usiłują spotkać się ze starostą chełmskim. Dzisiaj, kiedy po raz kolejny usłyszeli, że jest on nieobecny, podjęli decyzję o okupacji budynku.

27 komentarzy

 1. Jak by to było pięknie gdy człowiek z rana się budzi. Otwiera oczy włącza TV a tam żadnego polityka. Żadnego darmozjada który dostaje pieniądze za nieróbstwo bądź jak w tym przypadku za chamskie stwierdzenie na temat pajacowania. Może nie czytasz tego bo masz w d…….ie ludzi ale przyjmij to do siebie pajacu jeden ze ci ludzie tobie płacą po to że masz być do ich dyspozycji pajacu jeden starosto za dyche.

 2. dwóch gwiazdorów ikonowicz i kołodziejczak do roboty nieroby

 3. Podpis elektroniczny

  Spokojnie zaraz pojawi się Minister Przemysław wyda dekret i naprawi całą sytuację .

 4. Osoby strajkujące w mundurach wojskowych? Coś nie tak. Żolnierze nidy nie biorą udziału w takich prowokacjach. Dziecinada i hańbienie munduru Wojska Polskiego. Co nie oznacza, że nie popieram walki o szkołę.

 5. Lepiej niech idą do domu, bo przyjedzie Czarnek i im ugruntuje cnoty niewieście (chłopakom też).

 6. Artur spod lubelskiej wsi

  z artykulu nie doczytalem sie powodu zamkniecia szkoly ale jako,ze nie raz bylem w Dubience jestem prawie pewny ze chodzi o mala liczbe uczniow.odnioslem wrazenie ze w gminie Dubienka wiekszosc osob ma 50+lat ,co innego w Woli Uhruskiej gdzie Straz Graniczna ma swoja baze na okolice.podsumowujac-troche Polski zwiedzilem i jesli mialbym wskazac gmine z najwyzsza srednia wieku to wlasnie postawilbym na Dubienke.

 7. Ile dzieci chodziło do tej szkoły? Niestety ale ludzie nie wiedzą ile kosztuje utrzymanie szkoły. Najgorzej jest właśnie dla takich co jest kilkanaście dzieci. W mojej gminie na utrzymanie dwóch takich małych szkół o ile dobrze pamiętam rozmowę z władzami gminy, idzie rocznie około milion zł z budżetu gminy. Niech się zastanowią czy wolą szkołę czy np. remonty dróg, oświetlenie czy chodniki. W okolicy na pewno są inne, większe szkoły. Małe szkoły nigdy nie były i nie będą rentowne, tylko zjadają budżet. Patrzcie chociażby na gminę Piaski, jedno przedszkole, jedna podstawówka na całą gminę. Można? Tylko trzeba chcieć

  • Człowieku, szkoły nie powinny być rentowne i na utrzymaniu gminy, tylko władzy centralnej. Szkoły to dostęp do edukacji, co ważne jest w tak małych miejscowościach. Może Ty wozisz swoje dziecko swoim bmw ulicę dalej do szkółki, ale dojazd małych dzieci ze wsi do miasta jest utrudniony, zabiera czas, stwarza niepotrzebne zagrożenia.

 8. Mieszkaniec powiatu

  Tak czytam te komentarze; mała gmina, stare społeczeństwo, lepiej zrobić chodnik czy drogę. Jasne, są to argumenty jednak można było zastanowić się wcześniej, zaplanować, powiadomić ludzi o zamiarach. Bądź co bądź starosta jeżeli nie wie co to strategia, czy też planowanie to ma „wybitne” służby i można było to w sposób cywilizowany załatwić. Jeżeli protestowanie to pajacowanie to jak można nazwać zachowania autora tych słów?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy