690 680 960

Rodzice na wakacjach, 16-latek za kierownicą hondy. W aucie 6 pasażerów i „cofnięty” licznik

Lubelscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy, którym kierował 16-latek. Nieletni wraz ze znajomymi w środku nocy urządził sobie przejażdżkę ulicami Lublina. W trakcie kontroli okazało się, że samochód jego rodziców ma „cofnięty” licznik o ponad 100 tysięcy kilometrów.

Minionej nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie na Alei Tysiąclecia zatrzymali do kontroli drogowej hondę civic. Powodem kontroli była usterka oświetlenia pojazdu. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 16-latek.

Młodzieniec wybrał się ze znajomymi na nocną przejażdżkę ulicami miasta. Jednak brak prawa jazdy to nie było jedyne przewinienie ujawnione przez mundurowych. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że pojazd ma „cofnięty” licznik o ponad 100 tysięcy kilometrów.

Funkcjonariusze dowiedzieli się od 16-latka, że wziął on pojazd pod nieobecność rodziców, którzy są obecnie na urlopie. Wyjaśnieniem okoliczności „cofniętego” licznika zajmują się policjanci z I komisariatu. Natomiast sprawa 16-latka wkrótce trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

23 komentarze

  1. Każdy normalny nastolatek by tak postąpił.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!