Remont drogi wojewódzkiej miał się niebawem zakończyć. Prace objęły jednak kolejny odcinek

Do grudnia ma potrwać remont drogi wojewódzkiej łączącej Tarnogród z Cieszanowem na Podkarpaciu. Łącznie nowa nawierzchnia pojawi się na kilkunastu kilometrach trasy.

Dobiegają końca prace związane z remontem drogi wojewódzkiej 863 Tarnogród – Cieszanów. Biegnie ona tuż przy granicy naszego regionu z Podkarpaciem i jest jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych na południu Lubelszczyzny. Inwestycja początkowo objęła odcinek trasy od Tarnogrodu do Różańca. Ułożone zostały dwie warstwy masy bitumicznej, wiążąca oraz ścieralna, każda o grubości 4 cm. Pobocza utwardzono zaś destruktem pochodzącym z frezowania tej drogi.

Zapadła jednak decyzja, że prace na tej drodze będą miały szerszy wymiar. Samorząd województwa przeznaczył na to tzw. oszczędności poprzetargowe, czyli środki, jakie były przeznaczone na inne inwestycje drogowe, jednak pozostały w kasie, gdyż oferty były tańsze niż planowano. Dzięki temu remont objął też kolejne odcinki: od szkoły w Różańcu do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 849 w Woli Obszańskiej oraz w miejscowości Obsza.

Celem inwestycji, oprócz poprawy warunków podróżowania tą trasą, jest także zwiększenie bezpieczeństwa. Jednak remont tej trasy jest również szczególnie ważny dla okolicznych mieszkańców. Jak niedawno tłumaczył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, prace wpłyną korzystnie na rozwój rolnictwa, gdyż południowa część powiatu stanowi zagłębie owoców miękkich. Ich transport wymaga zaś dużej staranności, drogi muszą być dobrej jakości, żeby owoce nie uległy zniszczeniu podczas ich przewożenia.

Po zakończeniu prac, do wyremontowania pozostanie jeszcze około 6-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 863 od Obszy do granicy z województwem podkarpackim.

(fot. UMWL/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

1 komentarz

 1. garniturki, pracownicy w nowych ciuszkach, zabrakło malowania asfaltu na ładniejszy odcień czerni 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL