Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

W sobotę, 8 stycznia, nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się trzecia już odsłona przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin (z pięciu zaplanowanych na sezon 2021/2022). Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Damian Świerdzewski i Natalia Zych. Szczególnie ciekawa była męska rywalizacja, bowiem aż czterech zawodników uzyskało wynik lepszy od dotychczasowego rekordu trasy (który do wczoraj należał do Artura Kerna). Linię mety minęło w sobotę 261 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 70 młodych sportowców.

Wynik zwycięzcy sobotniej rywalizacji – Damiana Świerdzewskiego – to 16:06. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Starżyński (16:08), a trzeci był Rafał Gontarczyk (16:19). Czwartą lokatę zajął debiutujący na lubelskiej trasie Wojciech Kopeć z Olsztynka, który również pobiegł znakomicie – jego wynik to 16:27.

– Od pierwszego biegu CITY TRAIL miałem jasno sprecyzowany cel – chciałem wygrywać, ale też rozprawić się z rekordem trasy, bo wiedziałem, że jest on w moim zasięgu. Dzisiaj czułem presję, bo bardzo zależało mi na wygranej. Był to mój trzeci bieg i wygrana dawała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę fakt, że w lutym i marcu najpewniej nie będę startować, kluczowe było dzisiejsze zwycięstwo. Na starcie pojawili się Wojciech Kopeć i Andrzej Starżyński – obaj to mocni biegacze. Presję wzmagał fakt, że nigdy nie wygrałem z Andrzejem. Z drugiej strony wiedziałem, że warunki są dobre, moja dyspozycja lepsza niż przed miesiącem, więc nie miałem nic do stracenia. Od początku ruszyliśmy bardzo mocno, w pierwszej części dystansu tasowaliśmy się z Andrzejem, ale taktyka była jedna – chciałem biec mocnym tempem, nie licząc na finisz, bo nie jest to moja najmocniejsza strona. Na mecie byłem bardzo zmęczony i zadowolony. To był świetny bieg i jestem z siebie bardzo dumny. Cieszę się, że w takim stylu przypieczętowałem wygraną w generalce. Jeśli będę miał możliwość, to w przyszłym roku wrócę na CITY TRAIL, ale najpewniej na warszawską trasę, bo będę miał bliżej z Ostrołęki, gdzie się przeprowadzam – relacjonuje Damian Świerdzewski.

Najlepszą wśród kobiet okazała się Natalia Zych (czas 19:38), drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:57), a trzecia była Beata Klimek (20:00). Rywalizacja w kobiecej klasyfikacji generalnej nadal trwa.

Kolejny – czwarty już bieg CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 5 lutego. Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

2 komentarze

  1. Szybko biegli bo uciekali przed Nowym Ładem.

Wiadomości z info112