690 680 960

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

W sobotę, 8 stycznia, nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się trzecia już odsłona przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin (z pięciu zaplanowanych na sezon 2021/2022). Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Damian Świerdzewski i Natalia Zych. Szczególnie ciekawa była męska rywalizacja, bowiem aż czterech zawodników uzyskało wynik lepszy od dotychczasowego rekordu trasy (który do wczoraj należał do Artura Kerna). Linię mety minęło w sobotę 261 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 70 młodych sportowców.

Wynik zwycięzcy sobotniej rywalizacji – Damiana Świerdzewskiego – to 16:06. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Starżyński (16:08), a trzeci był Rafał Gontarczyk (16:19). Czwartą lokatę zajął debiutujący na lubelskiej trasie Wojciech Kopeć z Olsztynka, który również pobiegł znakomicie – jego wynik to 16:27.

– Od pierwszego biegu CITY TRAIL miałem jasno sprecyzowany cel – chciałem wygrywać, ale też rozprawić się z rekordem trasy, bo wiedziałem, że jest on w moim zasięgu. Dzisiaj czułem presję, bo bardzo zależało mi na wygranej. Był to mój trzeci bieg i wygrana dawała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę fakt, że w lutym i marcu najpewniej nie będę startować, kluczowe było dzisiejsze zwycięstwo. Na starcie pojawili się Wojciech Kopeć i Andrzej Starżyński – obaj to mocni biegacze. Presję wzmagał fakt, że nigdy nie wygrałem z Andrzejem. Z drugiej strony wiedziałem, że warunki są dobre, moja dyspozycja lepsza niż przed miesiącem, więc nie miałem nic do stracenia. Od początku ruszyliśmy bardzo mocno, w pierwszej części dystansu tasowaliśmy się z Andrzejem, ale taktyka była jedna – chciałem biec mocnym tempem, nie licząc na finisz, bo nie jest to moja najmocniejsza strona. Na mecie byłem bardzo zmęczony i zadowolony. To był świetny bieg i jestem z siebie bardzo dumny. Cieszę się, że w takim stylu przypieczętowałem wygraną w generalce. Jeśli będę miał możliwość, to w przyszłym roku wrócę na CITY TRAIL, ale najpewniej na warszawską trasę, bo będę miał bliżej z Ostrołęki, gdzie się przeprowadzam – relacjonuje Damian Świerdzewski.

Najlepszą wśród kobiet okazała się Natalia Zych (czas 19:38), drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:57), a trzecia była Beata Klimek (20:00). Rywalizacja w kobiecej klasyfikacji generalnej nadal trwa.

Kolejny – czwarty już bieg CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 5 lutego. Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

(fot. nadesłane)

2 komentarze

  1. Szybko biegli bo uciekali przed Nowym Ładem.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…