Rekordowo niskie bezrobocie. Spadło do poziomu sprzed 25 lat

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie dane dotyczące bezrobocia w naszym kraju. Liczba bezrobotnych znów spadła i jest najniższa od 25 lat.

Sierpień był kolejnym miesiącem, kiedy to spadło w Polsce bezrobocie. Choć w porównaniu do lipca jest to mniej o 0,1 punktu procentowego, to jednak osiągnięty wynik jest najlepszy od 25 lat. W ubiegłym miesiącu bez pracy pozostawało 8,5 proc. Polaków co oznacza, że ostatni raz z tak niskim bezrobociem mieliśmy do czynienia w 1991 roku.

Jak wyjaśniają analitycy, wpływ na ciągle spadająca liczbę bezrobotnych ma m.in. duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Wiele osób znalazło zatrudnienie w rolnictwie czy też budownictwie. Nie bez znaczenia jest również to, że wiele osób wyjechało pracować za granicę. Według ekspertów wrzesień i październik także powinny być miesiącami, kiedy to stopa bezrobocia dalej będzie spadała. Wzrost liczby bezrobotnych może nastąpić dopiero pod koniec roku, jednak nie powinien on przekroczyć 8,6 procent.

W województwie lubelskim w sierpniu bez pracy pozostawało 93,5 tys osób co daje bezrobocie na poziomie 10,2 procenta. Najniższe bezrobocie, 6,3 proc., panuje w powiecie biłgorsjskim, gdzie bez pracy pozostaje 3 tys osób. Następne w kolejności są powiaty: łęczyński 6,7 proc i 1,7 tys osób bez pracy, łukowski z poziomem bezrobocia 6,9 proc, puławski 7,3 proc, miasto Lublin 7,5 proc, tomaszowski 8,5 proc, lubelski 8,8 proc i parczewski 9,8 proc.

Z drugiej strony zestawienia, a więc obszarem z największym bezrobociem w naszym regionie, jest powiat włodawski. Tam bez pracy pozostaje 2,6 tys osób, co daje 18,1 proc bezrobocia. Kolejny jest powiat chełmski 15,3 proc i hrubieszowski 15,1 proc.

(fot. PUP)
2016-09-23 18:25:50

27 komentarzy

 1. Te dane i tak należy traktować z przymrużeniem oka. Sondaże są po to by wzbudzić podświadomość w społeczeństwie jak w Polsce jest teraz dobrze. Zaloze się że za dwa lata statystycznie będzie brak bezrobocia. W obecnym czasie rządzący pokazują i dają możliwości oraz uświadamiają spoleczenstwo jak można żyć w tym kraju nie pracując i mieć to wszystko co osoby pracujące. Dlatego partie o podłożu katolicko-socjalistyczne co jest ewenementem w skali światowej bo sam Marks by tego nie wymyślił takiego połączenia ideologii rosną w siłę i podnoszą słupki wyborcze. Nie musowo być ekonomista by zauważyć że, za kilka lat spadniemy na samo dno ekomicznego ogona Europy bo państwo socjalne działa na kilkuletnia zapaść ekonomiczna. Serdecznie pozdrawiam Rodaków Kisiel.

 2. Wielki fałsz,wyrejestrowują ludzi na masę jeśli ktoś pracy nie chce przyjąć za śmieszne grosze.

 3. Mlodzi, zdolni do pracy, inteligentni… tesknimy zza granicy.

 4. Nie wiem jak się ma do tego 500+ i inne typy hodowania nierobów, ale wiem jedno: z mojej 26 osobowej klasy w liceum (a kończyłem je 10 lat temu) na chwilę obecną 19 osób jest NA STAŁE!!!! za granicą, bo w naszym kraju nie było godnej pracy. I o czym mowa….?

 5. Poczekajcie na nas emigrantów 🙂 ja mieszkam w niemczech ale ile nas mieszka w angli jak byśmy teraz wszyscy wrócili to była by frekfecja

 6. Jednym słowem Lubelszczyzna się wyludnia. Brak pracy za godziwe wynagrodzenie by godnie żyć, to młodzi przenoszą się w inne miejsca w kraju lub za granicę. Z drugiej strony, nie zgłosisz się w wyznaczonym terminie, wykreślają na trzy miesiące, uczelnie przyjmują z łapanki to i maturzyści się nie rejestrują. Wakacje się kończą, egzaminy poprawkowe również, prace sezonowe także, więc bezrobotnych przybędzie. Kuzwa. Same rekordy. Na lotnisku. aqua, wrotków,rower miejski. niebawem na arenie bo mecz z Ukrainą….. istne ELDORADO??? A może znana z wcześniejszych czasów PROPAGANDA SUKCESU? Może tak ktoś napisze o ile spadło ZADŁUŻENIE LUBLINA?… czy też dalej kwalifikuje się jako rekordowe?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS