Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rekordowa liczba prób nielegalnego przedostania się przez granicę polsko-białoruską. Kilkanaście osób utknęło na bagnach

Straż Graniczna poinformowała o rekordowej w tym roku liczbie prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Co więcej, w nocy prowadzona była akcja ratunkowa, ponieważ kilkunastu obywateli Iraku utknęło na bagnach.

Minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Na terytorium Polski 21 marca próbowały przedostać się 134 osoby. To rekordowa liczba w tym roku.

Najwięcej cudzoziemców zatrzymano w Narewce, bo aż 40 osób. Funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze strażakami prowadzili tam akcję ratowniczą, w wyniku której udało się wydostać z bagien 16 obywateli Iraku.

Jeżeli chodzi o sytuację na polsko-ukraińskich przejściach, to od 24 lutego do wczoraj do Polski dotarło 2,141 mln osób uciekających przed wojną z Ukrainy. Wczoraj funkcjonariusze SG odprawili 30 tys. podróżnych – to spadek o 11% w porównaniu z dniem wcześniejszym (33,8 tys.). Dzisiaj do godz. 07:00 rano wjechało 3,9 tys. osób – spadek o 32 % . Z Polski do Ukrainy wyjechało od 24.02 – 274 tys. osób.

(fot. SG)

26 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  Owi biedacy są wyraźnie nie doinformowani, że po co taplać się w bagiennym błocie, jak można ominąć Wielki Mur Jarosława i suchą nogą przejść przez „bratnią’ nam Ukrainę.

  • stop stupid pipol

   Każdy jest sprawdzany dokładnie i nikt nie wejdzie, nie trolluj już pod 10 różnymi nickami bo słabo to wygląda, twoja propaganda

   • widziałem ptaka cień

    mężowie uchodźczyń, którzy przeczekali 2 tygodnie nawały we lwowie, a teraz przekraczają granicę z polską, zamiast pokrzykiwać wzniosłe hasła w dąbasie … też?

    • Ważne, żeby śmierdzące onuce się nie panoszyły i nie siały dezinformacji. Jedność narodów Polski i Ukrainy solą w oku putlera.

     • widziałem ptaka cień

      zadano ci krótkie pytanie, mnie nie interesują twoje poglądy.

      • onucowa amebo zacznij zadawać pytania po polsku. A granica z Polską pisze się z dużej litery.

       • widziałem ptaka cień

        nie zaczyna się zdania od „A” nieuku, a dwa … omijasz istotę pytania głąbie, co znaczy, że jesteś typową v kolumną, powielającą bełkot po 1000x

        • Nie zadałeś poprawnie pytania. Nie wiem co to jest „dąbas”. Idź lepiej onuco do swoich. Tam się po kielichu dogadacie.

        • widziałem ptaka cień

         A przepraszam sam Cię upominam, a zdanie z małej litery zaczynam. Sorry.

        • widziałem ptaka cień

         I jeszcze. Ja powtarzam bełkot 1100x także jestem bardziej wiarygodny.

     • Ruska skarpetka

      Och kopko❤ Jak ja cię kocham. Zakochałam się w Tobie tu od pierwszej literki. Jesteś taki wojowniczy ,wiem że przychodzisz tu że względu na mnie.

    • widziałem ptaka cień

     Nie oni nie

   • widziałem ptaka cień

    a czy walizki uchodźców, były sprawdzane?

 2. Cel jest jeden, niszczyć kraj poprzez uchodźców.

 3. Goście Łukaszenki czują że Baćka może ich rzucić jako mięso armatnie na Ukrainę, przed swoimi wojskami, więc chcą jak najszybciej dostać się na wikt i opierunek Polaków…

  • Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

   @He – Przyznam, że podobają mi się oba rozwiązania 😆

 4. To w Iraku jest wojna ? Paszoł won do siebie jeden z drugim !

 5. Leopolis Semper Fidelis

  Brawo Morawiecki, Brawo Kaczyński! 10 000 naszych ma jechać na misję pokojową na Podole! Chwała Wielkiej Polsce! Semper Fidelis.

 6. A nie lepiej przez Ukrainę i do Polski już wielu tak zrobiło ,, studentów”

Z kraju