Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Recydywista włamywacz stanie przed sądem. Odpowie za szereg kradzieży

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe oraz włamania. W drogeriach i sklepach spożywczych na terenie Zamościa 27-latek ukradł markowe perfumy, kosmetyki oraz alkohol o wartości prawie 5 000 zł. Włamał się również do sklepu i automatu zręcznościowego.

– Do kilku kradzieży markowych perfum, kosmetyków i produktów chemicznych w drogeriach na terenie Zamościa doszło w ostatnim dniu sierpnia oraz na początku bieżącego miesiąca. Za każdym razem nieznany sprawca wchodził do sklepu, przechadzał się między półkami, zabierał towar i wybiegał ze sklepu nie płacąc za produkty. Wartość poniesionych strat przedstawiciele sklepów oszacowali na łączną kwotę blisko 3500 złotych – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Na terenie miasta, w innych sklepach w Zamościu również doszło do kradzieży sklepowych. Złodziej kradł alkohol, a także artykuły spożywcze oraz przemysłowe o łącznej wartości ponad 1200 złotych.

– Kryminalni zamojskiej Policji na podstawie zabezpieczonych nagrań sklepowych monitoringów oraz własnej pracy operacyjnej szybko wytypowali osobę podejrzaną. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Zamościa, który pod koniec minionego tygodnia zastał zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna może mieć na sumieniu inne przestępstwa, do jakich doszło w Zamościu w pierwszych dniach bieżącego miesiąca.

– 27-latek jest podejrzany o dwie kradzieże z włamaniem. Jedna z nich dotyczyła włamania do automatu zręcznościowego. Sprawca dostał się do wnętrza automatu wycinając otwór w szkle akrylowym. Z wnętrza zabrał głośnik, słuchawki, powerbank oraz portfel. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 2 tysięcy złotych. Włamał się również do sklepu spożywczego. Po wybiciu szyby drzwi wejściowych przedostał się do środka i ukradł kilka butelek alkoholu – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów. 27-latek odpowie za kradzieże w zamojskich sklepach i włamania. Czeka go surowa kara, ze względu na to, że działał w warunkach recydywy, bo odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, kradzież cudzej rzeczy karą do 5 lat więzienia.

3 komentarze

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Recydywista włamywacz stanie przed sądem. Odpowie za szereg kradzieży… żeby tak każdy złodziej był ścigany (a nie jest).

  2. Kolejny powiec na utrzymaniu

  3. a autoamty sa nadal legalne?

Dodaj komentarz

Z kraju