Po raz kolejny obstawili dyskoteki. Tym razem 25 pijanych kierowców

Dzisiejszej nocy na terenie dwóch powiatów w naszym regionie policja przeprowadziła akcję wymierzoną w pijanych kierowców. Wpadali jeden za drugim.

Jak co tydzień funkcjonariusze drogówki przeprowadzili na terenie naszego województwa akcję „Stop agresji na drodze”. Tym razem na cel wzięto kierowców podróżujących drogami powiatu łukowskiego oraz opolskiego. Tak jak poprzednio, w kilku miejscach ustawione zostały punkty kontrolne, a funkcjonariusze mieli za zadanie dokonać sprawdzenia trzeźwości każdego kierowcy, który to przejeżdżał daną drogą.

Po raz kolejny postanowiono również sprawdzić trzeźwość kierowców w pobliżu popularnych dyskotek zlokalizowanych na terenie tych powiatów. Do pomocy miejscowym policjantom przyjechali także mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Każdy z patroli został wyposażony w urządzenie Alco-Blow, dzięki któremu w kilka sekund można było potwiardzić trzeźwość kierującego. Dodatkowo przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzano również, czy kierujący nie znajdują się pod działaniem środków odurzających.

Wyniki nie okazały się jednak optymistyczne. Pijani kierowcy wpadali jeden po drugim. Łącznie w czasie prowadzonej akcji skontrolowano ponad tysiąc kierujących, 600 na terenie pow. łukowskiego i ponad 500 na terenie opolskiego. Zatrzymano aż 25 pijanych kierowców, którzy niejednokrotnie w takim stanie przewozili jeszcze pasażerów. Policjanci zapowiadają, że akcja cały czas będzie kontynuowana.

(fot. lublin112)
2014-10-05 15:27:37

Jeden komentarz

  1. Każdy z patroli prócz urządzenia Alco-Blow powinien być również wyposażony w sędziego, a pijusek po natychmiastowym osądzeniu na sygnale byłby wieziony do pierdla.
    Inaczej nie pozbędziemy się tej plagi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska