690 680 960

Rapują burmistrzowie, śpiewają wójtowie. Samorządowcy z naszego regionu włączają się w szczytną akcję (wideo)

Kolejni samorządowcy z naszego regionu włączają się w akcję #Hot16Challenge2. Nagrania rapujących burmistrzów Hrubieszowa, Lubartowa i Włodawy, prezydenta Puław czy też wójta Firleja stają się coraz popularniejsze w sieci.

Coraz większą popularnością cieszy się akcja #Hot16Challenge2, której celem jest zbiórka funduszy na rzecz służby zdrowia w czasie walki z pandemią koronawirusa. Jest to druga edycja akcji zainicjowanej w 2014 roku przez Solara, rapera związanego z wytwórnią SBM. Stworzył on wtedy krótki utwór, opublikował go w sieci, po czym wyznaczył cztery osoby do zrobienia tego samego. Trzeba było tego dokonać w ciągu 72 godzin. Obecnie w akcji oprócz muzyków biorą udział m.in. znane osoby ze świata filmu, polityki czy też sportu. Nie brakuje również samorządowców z naszego regionu.

W piątek do akcji dołączył prezydent Puław Paweł Maj. Został nominowany przez Dominikę Jedlińską Paradox Women i Leo Natti. Jak wyjaśnia, pomimo tego, że nie rapuje i nie pisze muzyki na co dzień, zdecydował się dołączyć do tej szczytnej akcji. Sił w recytacji dodała mu życzliwość innych. Jeżeli chodzi zaś o nominację, Paweł Maj skierował je do radnej Ewy Wójcik oraz poprzedniego prezydenta Puław Janusza Grobla. Mają oni wspólnie zatańczyć hiszpański taniec pasodoble.

Burmistrz Miasta Włodawa Wiesław Muszyński do akcji #Hot16Challenge2 został nominowany przez Sylwię Kruk, znaną w środowisku Hip Hopu jako “Siora”. Nominował m.in. ekipę Włodawskiego Domu Kultury na czele z dyrektorem Łukaszem Zdolskim, Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” kierowany przez Marcina Obuchowskiego a także młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Podobnie jak Wiesław Muszyński rapował o Włodawie, tak burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska zaśpiewała o swoim mieście. Została ona nominowana przez rapera PJK Eastny i burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego. „Tu jest moje miejsce, tu jest mój ląd. Hrubieszów moje miasto. Hrubieszów jestem stąd” – rapuje Marta Majewska. Wzięcie z niej przykładu zasugerowała m.in. ekipie Hrubieszowskiego Domu Kultury, trenerowi wokalnemu Bartkowi Caboniowi a także prezydentom Chełma i Ełku.

„Swoją historię zacznę od tego, zawsze chciałem dobra dla miasta mojego, od chwili gdy tylko oczy otworzyłem, już kawał życia w tym mieście przeżyłem” – takimi z kolei słowami zaczął rapowanie Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa. Nominował on dwóch radnych Teodora Czubackiego i Krzysztofa Żyśko, do tego Marcina Sochę z Alwernii, wójta gminy Firlej Dawida Tarnowskiego, kapelę Lubartowiacy oraz MOSiR z dyrektor Anetą Symbor na czele.

Burmistrzowi jako pierwszy odpowiedział Dawid Tarnowski, który na tle jeziora Firlej wyraził nadzieję, ze może kiedyś powstanie z tego płyta powiatu.

(wideo – materiały wykonawców)

9 komentarzy

 1. 500mln zł na obrazki czartoryskich dla Radziwiłły 80milionów dla Rydzyka, 159mln zł dla Szumowskiego 2000milionów dla tvpis a teraz robią z siebie pajaców żeby zebrać pare tysięcy na słuzbe zdrowia
  żenada

 2. Zamiast zająć się gospodarką i myśleniem zajmują się pierdołami, a ceny w sklepach pikują w górę z powodu interesów braci szumowskich i celowego zatrzymania gospodarki. Jeżeli jeszcze ktoś nie wie kto zapłaci za te machlojki i oszustwa z tą epidemią światową to my obywatele. Największa światowa epidemia zebrała mniejsze żniwo niż grypa sezonowa, a trzeba dodać że według oficjalnych danych średnia wieku wynosi prawie 80 lat. Banda niech się weźmie do roboty, albo poda do dymisji. Nie po to zostali wybrani żeby ślepo wykonywać rozkazy z góry tylko żeby samodzielnie myśleć. Na rapowanie im się zebrało w czasie kiedy ludzie tracą pracę i dochody.

 3. elo tu Bimmer prosto z beemki
  pora sie wyrwac z sobotniej drzemki
  odpalam dynamit ktory mam w nodze
  i wszystkich bije na ringu , na drodze
  juz wszystkie dziady i powolniaki
  I kofindenci i spoleczniaki
  maja bol pupki gdy widza mą bryczke
  a ja ich mijam jak narciarz tyczke
  daje kickdowna i smigam do przodu
  az wszystkie biedaki dostaja wzwodu

  hehehehe, takie wrazenie robi moja e65 535d

 4. Brawo Maj. Dobre słowa.

 5. Szanowni Państwo-wójtowie, burmistrzowie itd. nic Wam to nie pomoże dalej będzie Polską B C. Szanuję Was ale będziecie dalej byłym zaborem ruskim-ich potomkami

 6. Wieslaw jest spoko,lubi Robcia co chce w czoko.

 7. Podobno jestem ostatnim mieszkańcem Polski, który nie został nominowany do rapowania.

 8. nieKrytyKrytyk

  czekajcie czy przypadkiem ci burmistrzowie i inne buractwo u władzy nie powinni oni zająć się finansowaniem służby zdrowia?? Akcja hot16chellenge2 powstała żeby pomóc służbie zdrowia która jest na skraju przez niesubordynacje rządzących. więc czegoś tu nie rozumiem, to tak jak by hitler nawoływał do miłości do żydów.
  a tak apropo, gdzie są disco polowcy i inne gatunki muzyki. rap podobno jest taki zły taki ,ujowy. a to właśnie raperzy zaczęli akcje pomocową a nie zenek czy inny wiśniewski. co covid jest i już nie ma oczu zielonych? już nie jest szalona?? majteczek w kropeczki nie widać?? ups czyżby wielcy artyści się pochowali, i dopiero jak raperzy chcą pomóc to się dorzucą, a ci znienawidzeni joł joły wiedzą co robić joł joły mają już 3 mln a reszta prawilnej muzyki co?? tak psioczyliście jaki to rap jest zły i co, kto się teraz śmieje, od dawna mówiłem rap to jest głos ulic, nie pomoże ci zenek nie pomoże ci boys czy inny muzyczny chłam śpiewający o tym samym, gdzie jest akcja tych ulubionych waszych hmmm? bohaterzy jak jest dobrze i mają skąd kasę ciągnąć, zenek bohater narodowy co synka pilnuje a lekarzy ma daleko??

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas