Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne zakażenia koronawirusem w 9 województwach. W ciągu doby wykonano ponad 31,3 tys. testów na obecność SARS-CoV-2

W sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem w Polsce. W drugim dziś komunikacie nie ma informacji o nowych zakażeniach na terenie woj. lubelskiego. Prezentujemy sytuację epidemiologiczną w regionie.

– Mamy 97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (40), dolnośląskiego (21), śląskiego (17), łódzkiego (12), podlaskiego (2), pomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i małopolskiego (1) – poinformowało w sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 23 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 63 (14)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 3470
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 606

Do dnia 23 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 420 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 308 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– Informuję, że wskutek otrzymania błędnej informacji z WSSE w Lublinie, w porannym komunikacie podaliśmy niewłaściwy przedział wieku mężczyzny z powiatu parczewskiego. Jest on w przedziale wieku 21-30 lat, nie zaś – jak zostało upublicznione – 0-20 lat – wyjaśnia Katarzyna Link z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Ze względu na 4 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE w Łodzi, odejmujemy je z wykazu. Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Gdańsk, 55-K, 69-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 20931/993 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejne zakażenia koronawirusem w 9 województwach. W ciągu doby wykonano ponad 31,3 tys. testów na obecność SARS-CoV-2

Kolejne zakażenia koronawirusem w 9 województwach. W ciągu doby wykonano ponad 31,3 tys. testów na obecność SARS-CoV-2

(fot. lublin112.pl, MZ, LUW)

12 komentarzy

 1. Im dłużej rządy będą ciągnąć tą ściemę tym więcej ludzi otworzy oczy. Jak na razie nikt nie zna nikogo chorego, ale każdy widzi co się stało z cenami w sklepach. Jeszcze kryzys się nam na dobre nie rozkręcił, a spekulacja cenami idzie w najlepsze. Ludzie zaczną myśleć jak zacznie im brakować na jedzenie. Jak na razie to więcej jest psów w kagańcach niż ludzi, ale ta tendencja zacznie się zmieniać wraz z nędzą jaka nas czeka. Po wyborach naprawdę zacznie się pacyfikacja społeczeństwa, bo teraz to dopiero przygrywka. Pozdrawiam wszystkich co wykupowali papier toaletowy dwa miesiące temu. To daje obraz jak głupi są ludzie i co można z nimi zrobić gdy się ich nastraszy.

  • Nie spodziewałem się że przeczytam tu ciekawy komentarz. W zalewie tego szamba które zaraz tu wybije to perełka.

  • No tak,Na całym świecie jedna wielka ściema.

   • Na całym świecie. Ponad 90 procent pieniędzy ma trzy rodziny na świecie więc mogą kupić i zrobić co chcą. Wystarczy poczytać żeby zrozumieć. Jesteśmy dla nich bydłem hodowlanym i właśnie przyszedł czas wzięcia nas za mordę i zniewolenia. Jeżeli zbyt bardzo się boisz żeby to zrozumieć to pora się budzić bo oddając los w cudze ręce nie możemy się niczego dobrego spodziewać. Jak będziesz przechodzić w kagańcu przez plac litewski to popatrz na kościół który się tam znajduje i iluminackie oko w trójkącie wymalowane nad wejściem to może zaczniesz rozumieć co się dzieje.

  • Mario jak wygra następca kichawy to może tak być.

   • Ten iluminat zdziesiątkuje populacje Polaków bo o to im chodzi. Nasz prezydent to marionetka ale następca kidawy to zwykły bandyta. Takich nam podstawiają kandydatów, że jestem skłonny uwierzyć iż kidawa była specjalnie wystawiona żeby być dla niego kontrastem. Mam wrażenie, że zmienili front i przestaną promować dudę który ma już pewnie dosyć.

    • ciekawski podróżnik

     cóż przynajmniej wiadomo po co Trzaskowskiego i Sikorskiego zaprosili w 2019 na spotkanie grupy Bilderberg, nie abym był fanem teorii spiskowych, ale po co mieli zapraszać zwykłego posła(Trzaskowskiego) nie grającego większej roli w PO

 2. piszesz o głupich ludziach? jakiś tępy … skleja bułki gumą do żucia – uważajcie.

  • jaki rzeczowy komentarz, styki Ci popaliło? może coś na temat napisz zamiast paru losowych słów które wpadły do tego biednego łba.

 3. Lipę będą mieli ci co kradli za PO a teraz nie mogą ipracować nie potrafią.

  • Chyba nie rozumiesz co się właśnie dzieje. Wszyscy będziemy mieli lipę bez względu na to czy potrafimy pracować czy nie. Albo się ogarniemy albo nasze dzieci będą niewolnikami. Epidemia na którą umarło mniej ludzi na świecie niż na sezonową grypę powoduje, że chcą wprowadzać szczepienia obowiązkowe i karty które będą cię upoważniały to różnych rzeczy. Bez szczepionki nie polecisz samolotem ? Niewolnictwo i totalna inwigilacja pod przykrywką epidemii jest właśnie przepychana ponoć dla naszego dobra. Tym się martw a nie pierdołami i tym co kto ukradł. Z rządu jeszcze nikogo nie oskarżono, a rozgrabili prawie cały majątek na który pracowali nasi dziadkowie i rodzice. Nie przez wirusa tracimy pracę i ceny rosną wszystkiego tylko przez manipulacje rządów i zatrzymanie gospodarki. To nie wina wirusa tylko rządu światowego który misternie to planował od wielu lat. Wirus tylko który stworzyli jak widać okazał się za mało śmiertelny wiec należy się martwić tym co nam jeszcze zaserwują.