Raport Ministerstwa Zdrowia. 548 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 7 w woj. lubelskim. Nie żyje 10 osób zakażonych SARS-CoV-2

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące sytuacji w kraju wywołanej koronawirusem. Na terenie województwa lubelskiego odnotowano kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (2) – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego minionej doby odnotowano siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu janowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu opolskiego, z kwarantanny granicznej,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 z powiatu łukowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 z powiatu puławskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 z powiatu opolskiego, z kwarantanny granicznej,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu opolskiego, z kwarantanny granicznej,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu biłgorajskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 2 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 999 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 724 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M, 82-K, 95-K, 90-M Kraków, 76-K, 92-K Grobla, 65-K Kędzierzyn-Koźle, 68-M Poznań, 70-K Zgierz, 55-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 46894/1 731 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com, MZ)

21 komentarzy

 1. Widzę ze zmasowany napór informacji się zaczyna związanych z epidemią. Jeszcze nie ma jedenastej godziny a już druga informacja z wiązana z covid. Trzeba się rozkręcić przed ponownym zatrzymaniem gospodarki w październiku. Ciekawe co wymyślą żeby ludzie wreszcie zaczęli umierać, bo jak na razie to śmiertelność znacząco spadła, a raczej nie o to chodziło tym co to organizują. Jedyna nadzieja, że od noszenia maseczek będą powikłania i to trochę ludzi zabije bo inaczej to będą musieli szczepionki wprowadzić żeby podnieść śmiertelność. Cudowna epidemia która powoduje spadek śmiertelności. Zastraszonymi ludźmi łatwiej się rządzi, a jeszcze lepiej wprowadzić im areszt domowy oczywiście dla ich dobra. Jak się nie będziesz stosował to na szczujemy na ciebie resztę i oni sami na tobie to wymogą. Oto Polska właśnie.

 2. Czy w Polsce są zgodny z innej przyczyn niż COVID.
  Wkrótce będą diagnozować to jako przyczynę wypadków komunikacyjnych 😉

 3. Pan Pierdółko Eustachy

  Ten cały COVID to szatański pomysł Stwórcy – ludzie poprzez rozwój lecznictwa nauczyli sie sprzeciwiać Jego boskiej woli co do długości życia… zaczęli żyć dłużej ci, których Natura z różnych przyczyn wcześniej kierowała do grona aniołków…
  No to se Bóg (za niewielką pomocą Chińczyków), wziął i stworzył koronawirusa i przy pomocy chorób współistniejących powołuje przed swoje boskie oblicze „owieczek” i nie owieczek…
  Ku nieukrywanej radości grabarzy i „duszpasterzy”.

 4. Wyobraźcie sobie taka sytuację:
  Od jutra media wszystkie zaczynaja bębnić, że wirus jest w odwrocie i został opanowany. Nic nam już nie grozi i możemy normalnie żyć. Ministerswto znosi wszystkie zakazy. To co uwierzycie?
  No pewnie, że uwierzycie.
  Tak samo jak uwierzyliscie w pseudoepidemię.
  Zagrożenie wirusem jest w tym momencie tak samo duże jak zagrożenie że w Ziemię uderzy planetoidia.
  Ale media nakrecają strach bo każdemu to pasuje a w szczególności rządom.
  Świąt potrzebował kryzysu więc ma, kryzys to jeden z czynników napedowych gospodarki i każdemu tak naprawdę jest na rękę.
  Także jeszcze z obliczeń wychodzi że musi być 2 fala żeby trochę zarobić i koło wiosny przyszłego roku wirus zniknie z dnia na dzień.

 5. Domena Polaka ,obronić du..ę sąsiadce wymyślać cuda wyssane z palca. W to wierzą Polacy. A covid jest nie wiarygodny bo nie maja pożywki do nakarmienia swojej psychiki. Pusty i podły naród.

 6. ten kto wierzy w covid niech dobrowolnie zglosi sie do szpitala psychiatrycznego ,dopóki mata czas albo skończycie jak jarek obłąkani

 7. Czytam te w/w wypowiedzi totalnych lemingów i zastanawia mnie, dlaczego wybory prezydenckie nie odbyły się 10 maja? Wówczas była totalna histeria, koperty śmierci, krew na rękach, zatajanie przez rząd skali zagrożenia, itp. Teraz zaś pandemia to wymysł Kaczyńskiego, na świecie występuje ale w Polsce już nie.

  • Sam jesteś lemingiem tylko za ciemny jesteś żeby to zrozumieć. Tak jak będziesz się odnosił do ludzi to niczego dobrego ci nie wróże. Dostaniesz to co zasiejesz.

   • Trafiony – zatopiony. Stół i nożyce. Leming to zwierzątko a nie człowiek.

    • Jerzy. To nie lemingi, to foliarze. A mario to już zupełnie. Tylko ja nie wiem kto by takiego *** chciał zaczipowac i do czego? Chyba żeby kontrolować czy podciera się po sr*niu. (ok i tak wiemy że nie). Nie wiem czemu jeszcze nikt tego człowieka do Abramówka nie skierował-sądząc po wypowiedziach nie jest do końca normalny.

     • A ty pajacu jesteś normalny ? W mojej ocenie nie. Jesteś popaprany chory na nienawiść. Typowy wieśniak jesteś. Daje 100zl ze jesteś ze wsi.

      • Bredzisz 🙂
       „Jesteś popaprany chory na nienawiść” Kulfaa…. Po jakiemu to ubogi umysłowo analfabeto…

 8. Zobaczcie niedowiarki , w Krasniku niema zadnego przypadku , dlaczego ? Krasnik jest zawierzony najswietszej panience . Gdyby inne miasta i gminy zrobily tak samo , nie bylo by problemu covid.

 9. Wczoraj w Berlinie!

  Wczoraj w Berlinie protest i marsz Freedom przeciw korona-geszeftowi i „korona-dictatur”.
  Było ponad MILION osób!

 10. Wczoraj w Berlinie!

  Wczoraj w Berlinie protest i marsz Freedom przeciw korona-geszeftowi i „korona-dictatur”.
  Było ponad MILION osób! Ten naród jeszcze istnieje, w przeciwienstwie do Polin,

  http://www.facebook. com/roger. bittel/videos/10220822277200721/

 11. Krzysztof,, Ochota,,

  Światowa tresura Narodu. Będziemy wam wmawiać aż uwierzcie, że czarne jest białe. Jeśli to im się powiedzie, to dalej już z góreczki
  ,, niewolnicy,,

 12. Trole pełowske wybory już były teraz wam już nie zapłacą za pisanie tych bredni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020