Ranny w wypadku na ul. Abramowickiej motocyklista walczy o życie. Przyjaciele proszą o oddawanie krwi

Tomek z Lublina, 20-letni motocyklista, który w czwartek uczestniczył w poważnym wypadku wciąż walczy o życie. Czeka go wiele operacji a do tego potrzebna jest krew.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 16:50 na ulicy Abramowickiej w Lublinie. Motocyklista jechał w kierunku centrum miasta, gdy nagle z gruntowej drogi wyjechał daewoo lanos. Doszło do zderzenia pojazdów w wyniku którego 20-latek w krytycznym stanie przetransportowano go do szpitala na ul. Jaczewskiego. Tam od razu trafił na stół operacyjny. Jednak stan mężczyzny cały czas jest bardzo poważny. Czeka go jeszcze kilka operacji a lekarze wciąż walczą o jego życie.

Jak wstępnie ustalono, bezsprzeczną winę za wypadek ponosi kierowca samochodu osobowego. Nie upewnił się on czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu. Jak zeznawali świadkowie, motocyklista wcale nie jechał szybko, widząc w ostatniej chwili zajeżdżające mu drogę auto usiłował jeszcze uniknąć zderzenia. Przekręcił do oporu manetkę gazu chcąc momentalnie przyśpieszyć i ominąć przeszkodę. Jednak śliska nawierzchnia nie pozwoliła mu na ten manewr.

Przyjaciele Tomka apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o oddawanie krwi dla niego. – Grupa krwi nie ma w tym przypadku znaczenia, gdyż jest ona potem wymieniana na właściwą. Punkty krwiodawstwa w Lublinie są czynne od poniedziałku do piątku, także tylko na tygodniu można oddać krew. Z góry każdemu z osobna dziękujemy z całego serca za okazaną pomoc – wyjaśnia Agnieszka, znajoma Tomka. Każdy kto wyrazi chęć oddania krwi, wystarczy że zaznaczy, że jest to „KREW DLA TOMKA NOWAKA Z LUBLINA”.

(fot. lublin112)
2014-08-24 08:00:23

26 komentarzy

 1. Tak tam kolo 3 maja, Ulica Armii Wojska Polskiego 8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Lublinie, Czynne bodajże od 7.30 do 14.00.

 2. Oddałem we Wtorek krew dla Tomka.
  Wiadomo coś o Jego stanie?

 3. czy czasami nie ma nowego przepisu a mianowicie ze prawo jazdy na motor wolno robic po zakaczeniu 24 roku zycia no chyba ze te suzuki ze zdjecia to tylko skuter bo jak to prawdziwy motor 600 lub wiecej to znaczy ze tomek nie miał uprawnien do poruszania sie tym jednosladem a co za tym idzie moga odkrecic wine na niego tym bardziej ze to emerytowany policjant ktory moze miec dobre pchniecie mimo wszystko Zycze Tomkowi Szybkiego Powrotu Do ZDROWIA !

 4. Mógł zrobić prawko zanim te przepisy weszły w życie, czyż nie ? Więc zapewne ma kat. A … Pozdro.

 5. Co za pajace się tu udzielają, Po co piszecie o czymś o czym nie macie pojęcia? Tomek ma kategorię A,zrobił w 2012 a przepis wszedł w 2013r. Wypadek z winy Ślepego Psa kierującego samochodem, Koniec,kropka,

 6. Czy w tym przypadku trzeba mieć skończone 18 aby oddać krew?

 7. Tak musisz mieć ukończone Arek 18ście lat niestety… :/

  Nie zły tłumok z Ciebie „do osoby co się podpisała JA” przepis wszedł w 2013 roku w życie, a Tomek zrobił prawko wczesniej hehe gratuluje perfekcyjności w robieniu z siebie idioty 😀

 8. całe zycie z wariatami ???

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska