690 680 960

Ogromna fabryka przejechała nocą przez Lublin

Transportu tak dużych elementów już dawno nie było na drogach Lubelszczyzny. Nocą przez nasze miasto przejechała fabryka.

W nocy z soboty na niedzielę drogami Lubelszczyzny przejechały ciężarówki wiozące nietypowy ładunek. Z Finlandii na Ukrainę przenoszona jest fabryka, która w częściach właśnie przejeżdża przez nasz region. Transport dotarł do naszego województwa już wczorajszej nocy, jednak ze względu że tego typu ładunki można przewozić tylko nocą, przez cały dzień stał on na parkingu w Mieczysławce pod Lubartowem. W sobotę około godziny 22 kolumna pojazdów ponownie ruszyła w drogę.

Do Lublina transport dotarł już po północy, pojazdy przejechały al. Spółdzielczości Pracy, Andersa, Graffa a następnie al. Witosa w kierunku Zamościa. Następnie przez Tomaszów Lubelski transport chce dotrzeć we wtorek lub w środę na Ukrainę. Przewożone elementy mają szerokość prawie 7 metrów, co sprawia że jest to trudne zadanie, dodatkowo na czas przejazdu trasa w wielu miejscach musiała być zamykana dla ruchu.

Obsługą transportu zajmuje się firma z naszego regionu, mianowicie Tomax z Tomaszowa Lubelskiego, która specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym pilotażu pojazdów nienormatywnych. Jak nam wyjaśniono, przewóz tego typu ładunków jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Zajmuje się tym nawet kilkadziesiąt osób, które wcześniej muszą ustalić trasę przejazdu, zlokalizować wszelkie przeszkody, a przed samym przejazdem je usunąć. Zdarza się, że aby pojazdy mogły przejechać, demontuje się znaki drogowe, latarnie czy też elementy infrastruktury drogowej. Ze względu na rozmiary oraz ciężar ładunku, auta nie mogą osiągnąć dużej prędkości, a to sprawia że ruch zostaje znacznie spowolniony.

(fot. lublin112)
2014-08-24 09:00:31

14 komentarzy

  1. ciekawe jak by Pan widział przewóz tego koleją?

Kursy walut

  • USD 4.2559zł 0.75%
  • GBP 5.2567zł 0.55%
  • EUR 4.5376zł 0.34%
  • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas