Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W ramach ćwiczeń podpalą szpital w Białej Podlaskiej

Dzisiaj w Białej Podlaskiej odbędzie się akcja ratowników w związku ze zdarzeniem masowym. Będą trudności w odwiedzinach pacjentów.

W środę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zostaną przeprowadzone ćwiczeniami symulacyjne na wypadek wystąpienia zdarzenia masowego. Oprócz pracowników szpitala wezmą w nich udział bialskie służby ratunkowe. Ćwiczona będzie pozorowana akcja ratunkowa na terenie szpitala. Jak informują ratownicy, wszystko potrwa dwie godziny, od 10.00 do 12.00. Przez ten czas rodziny pacjentów mogą mieć problemy z dotarciem do swoich bliskich.

Ćwiczenia będą prowadzone w czasie, gdy szpital normalnie funkcjonuje, a na jego terenie przebywają pacjenci. Z całą pewnością nie będą oni narażenia na jakiekolwiek niebezpieczeństwo czy nawet stres z tym związany. Przede wszystkim chodzi o praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji a także przygotowania obiektu i pracowników szpitala w sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Dodatkowo ratownicy, czyli straż pożarna czy policja zapoznaje się z obiektem.

W trakcie akcji będą występowały chwilowe utrudnienia w możliwościach poruszania się w budynku szpitala jak i na zewnątrz. Udzielanie świadczeń przez placówkę będzie przebiegało normalnie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-07-23 09:00:33

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo