Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Radzyń Podlaski: Powrót z ryb na podwójnym gazie

Wczoraj po godz. 14 w miejscowości Skoki kierujący volkswagenem wpadł do rowu. Jak wykazało badanie alkomatem 54-letni mężczyzna miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę kilkaset metrów od samochodu. Stwierdził on, że szukał pomocy aby wyciągną auto z rowu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że wracał z połowu ryb w miejscowości Czemierniki i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

W trakcie rozmowy od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili również, że 54-latek z Radzynia Podlaskiego, nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, gdyż kilka lat wcześniej zostały mu cofnięte właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo w trakcie kontroli nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC.

Za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – informuje KWP Lublin.

(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo