Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Radny proponuje przedłużenie deptaka na ul. Lubartowską. Do tego dochodzi posadzenie drzew

Zbudowanie na ul. Lubartowskiej deptaka ma na celu uatrakcyjnienie tego miejsca w zakresie handlu i gastronomii. Radny wraca z pomysłem co do zmian w tym miejscu.

Radny Rady Miasta Marcin Nowak wystąpił do władz Lublina z propozycją udostępnienia pieszym odcinka ulicy Lubartowskiej. Chodzi o fragment między ratuszem a ul. Kowalską. Jak określił, miałoby tam powstać coś w rodzaju „deptaka bis”.

Pomysł ten nie jest nowy, gdyż wprowadzenie tego typu rozwiązanie radny postulował już kilka lat temu. Teraz powrócił do projektu z uwagi na zmiany, jakie miasto wprowadziło w centrum. Chodzi m.in. o weekendowe wyłączenie z ruchu pojazdów ul. Królewskiej.

Co ważne, jak zaznacza Marcin Nowak, nie oznacza to przeznaczenia ul. Lubartowskiej tylko dla pieszych. Mowa jedynie o zmianie w deptak jednego pasa jezdni. Kierowcom pozostawiony zostałby drugi pas. Trzeci, tak jak obecnie, będzie dostępny tylko dla trolejbusów.

– Pozwoliłoby to uatrakcyjnić ten odcinek serca Lublina w zakresie handlu i gastronomii, bez wygenerowania kolizji i utrudnień w ruchu kołowym. Jednocześnie rozwiązanie wiązałoby się z przeprowadzeniem działań w zakresie upiększenia tego odcinka zielenią poprzez wykonanie nasadzeń drzew – wskazuje radny.

Pomysłodawca dodaje, że wcześniej warto przeprowadzić w tej sprawie konsultacje społeczne z udziałem właściwych jednostek pomocniczych samorządu oraz mieszkańców i przedsiębiorców. Chodzi głównie o osoby zamieszkujące i funkcjonujące w centrum Lublina.

37 komentarzy

  1. To ten sam pomysłodawca co chce jeździć mpk do Kozłówki i Nałęczowa ciekawe co jeszcze wymyśli niech lepiej kocie łby wyremontują z tyłu ratusza

    • A co przeszkadzają Tobie MPK na dalsze trasy, zainteresowanie weryfikuje rynek. A drzew w mieście nigdy dosyć, ogólnie wszyscy wycinają, tych co chcą sadzić jest niestety niewiele.

  2. niech pozamykaja wszystkie ulce

  3. Te miejski myśliciel , zlikwiduj poligon za blaszanym płotem zamiast dawnych Arkad i bedziesz miał deptak .

  4. darmowe mieszkania dla ukraincow

  5. to może do elizówki?

  6. Coś ostatnio radny Nowak nieźle was sponsoruje, skoro piszecie o każdym jego kolejnym, całkiem odrealnionym pomyśle. Wybory za pasem, pora na zgłaszanie postulatów, które nie mają racji bytu. Przez całą kadencję radny spał, a teraz nagle natłok inwencji i aktywności w służbie miastu. Lol…

  7. Teraz też na Litewskim też można grać w szachy „seniorze”, a że inna sceneria, no cóż wszystko się zmienia moda też.

  8. Durnie miejscy.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112