Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Puste półki, wstrzymane dostawy towaru. Kolejna sieć sklepów z widmem upadłości

Wchodząc do sklepu możemy poczuć się jak w czasach PRL-u. Straszą puste półki, a za ladą stoją znudzeni pracownicy. Choć firma zapewnia, że to przejściowe problemy, mało kto w to wierzy.

Kolejna w ostatnim czasie ogólnopolska sieć sklepów popadła w problemy finansowe. Małpka Express, której sklepy znajdziemy również w Lublinie jak i w Zamościu, ma duże problemy z zaopatrzeniem swoich punktów handlowych. W jednym z lubelskich sklepów zastaliśmy na regale kilka zupek chińskich, pojedyncze paczki chipsów, kilka rodzajów alkoholu, czy też napoje musujące dla dzieci. To praktycznie cały wybór, jaki ma klient. Podstawowych artykułów spożywczych, czy też napoi, brakuje od ponad miesiąca. Podobna sytuacja występuje w niemal każdym sklepie tej sieci.

Związane jest to przede wszystkim z dużymi opóźnieniami w płatnościach dla kontrahentów, które występują od wakacji. Wielu z dostawców wciąż czeka na pieniądze, inni zaczynają już myśleć o wstąpieniu na drogę sądową, aby odzyskać zapłatę za dostarczony towar. Kolejni na profilu Małpki Express piszą wprost, co sądzą na temat współpracy z tą siecią sklepów.

66

Pomimo licznych prób, od ubiegłego tygodnia nie udało nam się skontaktować z centralą firmy. Jedynym wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy, jaki oficjalnie podaje właściciel sieci sklepów, jest wprowadzenie planu naprawczego.

67

Tymczasem już od kilku lat punktów z tym szyldem sukcesywnie ubywa. W 2015 roku było ich 300 dzisiaj jest 180.

Sytuacja jaka panuje jest prawie identyczna z tą, jaka miała miejsce nie tak dawno z siecią delikatesów Alma. Również zaczęło się od problemów z zapłatą dla kontrahentów, co sprawiło, że półki zaczęły świecić pustkami. Wtedy również zapewniano, że to tylko przejściowe problemy, a wprowadzony plan naprawczy sprawi, że sieć wyjdzie na prostą. Wkrótce Alma ogłosiła upadłość i zniknęła z rynku.

71

72

73

(fot. lublin112)
2017-10-23 21:04:26

24 komentarze

  1. Małpka, pierwsze słyszę o takiej sieci sklepów. Podziękujcie platformersom za taki stan rzeczy, mam nadzieję, że jeszcze za to PiS się weźmie, wiadomo, że nie wszystko na raz ale to za tamtych rządów powstała biznesowa ochrona nad zagranicznymi molochami, trzeba to teraz ukrócić.

  2. Moim skromnym zdaniem podatki powinno się płacić w kraju, gdzie prowadzi się działalność, anie tam, gdzie rejestruje się firmę.

  3. Tak tak pis sie wezmie jak tylko wszystkich misiewiczow upchnie w spółkach panstwa 🙂

Z kraju