Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Puste plastikowe butelki można wymieniać na bezpłatne minuty jazdy rowerem miejskim

Kilogram pustych butelek plastikowych można wymienić na godzinę bezpłatnej jazdy rowerem miejskim. Nałęczów wraz z producentem wody mineralnej zorganizowali wyjątkową akcję.

W Nałęczowie rozpoczęła się akcja łącząca promocję recyklingu z aktywnym trybem życia. W jej ramach każda osoba, która przekaże puste plastikowe butelki po wodzie czy napojach, będzie mogła bezpłatnie korzystać z rowerów miejskich. Przelicznik jest prosty, za każdy kilogram butelek PET, otrzymamy godzinę darmowej jazdy Nałęczowskim Rowerem Miejskim. Tak samo za np. pół kilograma butelek, będzie 30 minut jazdy.

Zbiórka obejmuje bezbarwne, niebieskie i zielone butelki PET po wodzie i napojach o pojemności do 2,5 L. Butelki powinny być opróżnione, zgniecione i umieszczone w foliowym worku oraz przekazane do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Poniatowskiego 15 w Nałęczowie. Butelki można oddawać w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00.

– Celem akcji pod hasłem „Uwierz w recykling” jest budowanie świadomości, że butelki PET nie są odpadem, tylko cennym surowcem, który w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki odpowiedniej segregacji opakowania te mogą zyskać „drugie życie” i wrócić do nas jako np. buty, zabawki czy właśnie kolejne butelki. Tak też się właśnie stanie z zebranymi butelkami – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Pomimo tego, że tegoroczny sezon na rowery dobiega końca, nie należy się obawiać przepadku bezpłatnych minut do wykorzystania. Będzie je można wykorzystywać bezterminowo nawet w następnym sezonie. Doładują one bowiem konto użytkownika w aplikacji Nałęczowskiego Roweru Miejskiego. Akcja trwa do wyczerpania limitu godzin. Aby z niej skorzystać należy zarejestrować się na stronie www.naleczowskirower.pl. Organizatorem akcji jest Gmina Nałęczów, a sponsorem przejazdów – producent naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka, której rozlewnia zlokalizowana jest właśnie w Nałęczowie.

(fot. UG Nałęczów)

4 komentarze

  1. Kolejna pseudoekologiczna akcja

  2. świetna inicjatywa, recyklingiem chronisz środowisko i dostajesz za to możliwość jazdy rowerem, dbając o środowisko i swoje zdrowie – jest tylko jedno „ale”. niedogodność terminów zbiórki butelek.
    lepszym pomysłem byłyby automaty do zwrotu butelek z kodem do wykorzystania promocyjnym na wypożyczenie roweru. każda butelka to 5 bezpłatnych minut czy coś w tym stylu…

  3. ***** *** i ich wyborców

    Wisi mi to jak kilo kitu na fujarze ?

  4. Nie opłacalne ja stosuję butelki jako opał , gaz taki drogi

Z kraju