Puławy: Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

W nocy z soboty na niedzielę na szlaku kolejowym Puławy – Puławy Klementowice doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny.

Do zdarzenia doszło na szlaku Puławy – Puławy Klementowice o godzinie 00:14. Pociąg towarowy relacji Warszawa Okęcie – Jaszczów potrącił mężczyznę. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia oraz patrol SOK z Posterunku w Dęblinie. Ustalono, że pod jadący po torze nr 1 pociąg prowadzony wtargnął około 30-letni mężczyzna.

-Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji Puławy przebadali obsługę pociągu na stan trzeźwości, wynik negatywny. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności do godziny 4 nad ranem – informuje Piotr Stefaniuk z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Ciało zostało przetransportowane do Medycyny Sądowej w Lublinie. Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP Puławy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Puławach.

Ruch pociągów w czasie prowadzonych czynności odbywał się po torze nr 2.

2014-07-27 09:21:02
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. …przebadali obsługę pociągu na stan trzeźwości, wynik negatywny… – gdyby był pozytywny byłoby lepiej, bo pociąg jechałby wtedy zygzakiem i miałby większe szanse na ominięcie tego, który uparł się „wtargnąć” na tory przed, a nie za pociągiem.

 2. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 3. Przy opisanej wyżej okazji wcale się nie dziwię, że kazano maszyniście dmuchać.
  Ale…
  …kilka tygodni „nazad”, moja żona, kierowczyni trajtka, na przystanku końcowym zobaczyła, pocięte siedzenia w „dowodzonym” przez nią trajtku.
  Zgodnie z wymogami proceduralnymi zawiadomiła o tym Nadzór Ruchu MPK, po około godzinnym oczekiwaniu służbowym „sejczento” (tyle, że nie na „dyskotece”), przyjechał „inspektor” Piątek (metr pięćdziesiąt w służbowej czapce), i pierwsze co zrobił to kazał żonie dmuchać w alkomat.
  Nie będę pisał co usłyszał w zamian za tę propozycję, bo musiałbym użyć zbyt dużo słów powszechnie uznanych za wulgarne i obelżywe.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”