Puławy: Pijany kierowca wpadł podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

W piątek puławscy policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas kontroli pojazdów wpadł pijany 34-latek.

Wczoraj puławscy policjanci przeprowadzili akcje „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas działań w miejscowości Dąbrówka kontrolowano m.in. prędkość i trzeźwość kierowców. Mundurowi zatrzymali kierowcę hondy, który przekroczył prędkość w okolicy szkoły o 23 km/h. To jednak nie koniec przewinień zatrzymanego 34-latka. Okazało się, że mężczyzna był pijany.

– W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało już zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

Inni kierujący otrzymywali mandaty m.in. za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

– Kierowcy, którzy przywozili swoje dzieci do szkoły nie zapinali pasów, przewozili je nieprawidłowo, rozmawiali przez telefony komórkowe, byli karani mandatami – dodaje kom. Marcin Koper.

2015-09-05 09:02:03
(fot. ilustr. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Szkoda, że to tylko okazjonalna akcja – taki „odsiew” wszelkiego rodzaju cwaniaczków za kierownicami swoich fur nie odbywa się codziennie.

  2. Jakby nie ta akcja na szeroką skale to na pewno by nie wpadł.Szkoda,że trzeba przeprowadzać aż takie akcje aby pijaków zatrzymywać.

  3. Aaron Fleischmann

    „Kierowcy, którzy przywozili swoje dzieci do szkoły nie zapinali pasów, przewozili je nieprawidłowo, rozmawiali przez telefony komórkowe, byli karani mandatami”

    Dorośli, odpowiedzialni ludzie, hehe.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew