Kierowca autobusu chciał zawrócić, zablokował ul. Turystyczną na kilkadziesiąt minut

W piątek po południu kierowca autobusu komunikacji miejskiej chciał zawrócić na ul. Turystycznej. Manewr nie udał się i pojazd zablokował na kilkadziesiąt minut ulicę.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu na ul. Turystycznej w Lublinie. Kierowca autobusu linii nr 2, który poruszał się w kierunku Łęcznej, postanowił zawrócić z powodu zablokowanej ulicy po wypadku. W rejonie pętli przy ul. Zimnej kierujący autobusem próbował zawrócić, zrobił to jednak tak niefortunnie, że pojazd został zablokowany w poprzek jezdni.

Na miejscu interweniowała policja oraz pracownicy Nadzoru Ruchu MPK. Okazało się, że autobusu nie da się przestawić bez pomocy holownika. Po kilkudziesięciu minutach pojazd udało się usunąć.

Jak nas poinformowano w autobusach tego typu są specjalne systemu blokujące cofanie w momencie kiedy tył pojazdu jest nadmiernie „złamany”. Oprócz tego istniało ryzyko, że przód pojazdu zawiesił się na poboczu i aby go nie uszkodzić czekano na przyjazd specjalistycznego sprzętu.

2015-09-05 08:16:03
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

44 komentarze

 1. Poor furmanos.

 2. Nr. boczny autobusu 1840 . O takich nr. nie ma autobusów w MPK . Chyba że MPK jest tak bogatą firmą i wypożycza innym przewożnikom swoje autobusy .

  • Raczej na odwrót. MPK jest tak biedną firmą że podnajmuje podwykonawców z lepszymi autobusami niżeli samo posiada…

  • To przewoźnicy świadczą usługi dla MPK

  • tak, tak, to fotomontaż. Idź szukać podstępu w innym miejscu tu zagadkę juz rozwiązałeś sherlocku.

  • Co to za układy ? MPK oddaje prywaciarzowi w bardzo dobrym stanie Mercedesa Conecto , a swoim pracownikom każe jeżdzić starymi rumplami . Chyba nie tak powinno zarządzać się własnymi zasobami w formie pracowników . Ale cóż – na układy , nie ma rady .

   • To nie jest autobus należący do MPK. Na zdjęciu jest najnowszy nabytek jednego z podwykonawców, który świadczy usługi dla MPK.

    • A aby było zabawniej, 14 leni autobus który jest w lepszym stanie niż 2-3 letnie eksploatowane przez mpk. Ba co dziwniejsze MPK przy swoich stawkach za wzkm od ztmu przez 4 lata nie było w stanie zakupić takich używanych autobusów…

 3. A ja się pytam, a ja się pytam, gdzie wtedy byli jego rodzice? Pytam się, no gdzie?

 4. Powinni ten system dostroić.. przecież ledwo co wygięty ten tył.

 5. A gdyby był tor……….:-)

 6. Kierowcy LU:)

 7. Ten autobus nie należy do MPK. Firma jest tak zarządzana, że nie ma w ciągu dnia czym obsłużyć swoich rozkładów. Skutkiem tego są podwykonwacy jeżdżący autobusami o numerach 1801 – 1842. Wszystkie autobusy należą do prywatnych przewoźników, większośc z nich to totalne szroty. MPk było zobowiązane w umowie wieloletniej z miastem do zakupu nowych pojazdów a tymczasem ma tylko 2 własnościowe pojazdy z klimatyzacją i przynajmniej 5 starych jelczy z manualną skrzynią biegów. Pensje pracowników fizycznych są skromne. Pensja prezesa brutto to coś koło 300 000 zł rocznie, młodego kierowcy około 20 000 zł brutto! Na częsci do autobusów nie ma, na nowe autobusy też nie.

  • Aby było śmieszniej ok 40 trolejbusów codziennie stoi bezużytecznie na zajezdni… Bo miasto zbudowało tak sieć że nie ma na czym sensowym ich puścić. Aby było zabawniej część z tej inwestycji jest już rozkradziona i przez to trolejbusy nie mogą jeździć na takich liniach jak 28 czy 45.

 8. i tak było zablokowane przez wypadek to co za różnica hahaha… po za tym za taka pieniądze co płacą w tej firmie to lepszych szoferów mieć nie będą ….

 9. Ale dlaczego on zawraca?

 10. musi poćwiczyć zawracanie na ręcznym 😉
  ps. dobrze że nie zrobił tego w poniedziałkowy poranek, bo by go zjedli żywcem 😉

 11. Na poduszkach się by podniósł wjechał by na pobocze i nic by mu się nie stało.

  • Myślę, że podniósłszy się nie wyjechałby na pobocze – powinien cofnąć do tyłu wstecz nazad 😉

 12. Przecież 10metrów wcześniej jest pętla

 13. Kierowcy jakoś sobie poradzili – najbardziej mi żal rowerzystów, którzy oczekiwali na odblokowanie ścieżki…

 14. Ale wy wszyscy jesteście DEBILAMI, ponieważ to jest autobus Miejskiego Przedsiębiorstw Komunikacyjnego Sp. z o.o. (MPK Lublin) który świadczy usługi przewozu pasażerów na rzecz Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM Lublin).

  • Dokładnie, jesteś DEBILEM 🙂 To autobus firmy Motyl, podwykonawcy Miejskiego Przedsiębiorstwa… MPK Lublin, czyli MPK płaci właścicielowi tego autobusu za wykonanie zadania, a samo dostaje pieniążki od ZTM za jego wykonanie, ponieważ nie ma autobusów na wykonanie rozkładów, które musi wykonać (musi mieć określoną ilość % wszystkich zadań) – dlatego autobus ma logo MPK i „dziwny” nr. :p

 15. ikarusem to by się udało

 16. jezu czy to ważne czy nalezy do mpk czy pkm lub kmp, co to ma za znaczenie, gościo poprostu źle obliczyl manewr i juz, Ale 95% komentujących sa znawcami w każdym temacie. Ludzie opamiętajcie sie troche mniej jadu, wszyscy wiedzą o co chodzi w tym artykule, jest wszystko jasne. Dajcie sobie spokój z tym czepialstwem do najmniejszego szczegółu czesto nieistotnego (tak jak w tym przypadku)…poprostu niechce się czytacf

  • Najwięcej emocji dotyczących czyj to autobus jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Jest to autobus komunikacji miejskiej w Lublinie i tyle wystarczy. Dobrze, że ks.proboszcz takich usług dla miasta nie prowadzi. Znafcy przez tydzień dyskusję by prowadzili a zeszło by na pedofilię lub aborcję.

 17. widzę, że niektórzy z Was to w du*pie byli, gów*no widzieli i gów*no wiedzą, ale mądrujecie się tu, że ho ho

 18. GDYBY BYŁ TOR…. hahaha

 19. kalina stolica lublina

  Ps. Ale z was kombinatorow debile zamiast walic gruche to walicie smutne historie a czemu to a czyje to polowa z was to gimbazy co na komunie dostali tableta i pocac sie nad nim klikacie w ekran .

 20. Ale wy wszyscy jesteście DEBILAMI, ponieważ to jest autobus Miejskiego Przedsiębiorstw Komunikacyjnego Sp. z o.o. (MPK Lublin) który świadczy usługi przewozu pasażerów na rzecz Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM Lublin).

  A tak pro po do „bum” to weź się JEBNIJ W TE PUSTĄ MAKÓWKĘ!!!

 21. Ale wy wszyscy jesteście DEBILAMI, ponieważ to jest autobus Miejskiego Przedsiębiorstw Komunikacyjnego Sp. z o.o. (MPK Lublin) który świadczy usługi przewozu pasażerów na rzecz Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM Lublin).

  Każdy z przewoźników, który wykonuje zlecenie na rzecz ZTM-u ma na swoim autobusie logo, hologram np. Irex Sp. z o.o., PKS Zielona Góra Sp. z o.o.

  • Nie znasz się, ale się wypowiesz? To nie jest autobus MPK tylko podwykonawcy, a musi jeździć na logach MPK, bo wykonuje rozkłady należące do MPK. Udaje zatem autobus MPK, choć nim nie jest, a kierowca nie jest zatrudniony przez MPK. Fajnie, że odróżniasz MPK od ZTM, bo niewielu pustaków jeżdżących „łempekami” to potrafi, ale jak nie masz w czymś racji, to nie wyzywaj innych, tylko się dokształć. Wszystkie autobusy, których nr nie zaczynają się na 2xxx, nie należą do MPK. Numery na 18xx to kilka lat temu jeszcze były Ikarusy. Obecnie podwykonawcy.

 22. A MPK a swoich podwykonawców i wszystkie numery 18xx to są autobusy jeżdżące z logo MPK, ale autobusy należą do innych przewoźników. Akurat to Citaro i drugie krótkie należy do Motyl SA. Jak kogoś to interesuje to auto jest z 2001 roku i jeździło wcześniej na lotnisku we Frankfurcie.

 23. Co to ma do rzeczy czyje auto? całe zajście dotyczy świadomości kierowcy, ten co tym powoził zapewne cierpi na chorobę Alzheimera i zaraz po ruszeniu z przystanku zapomniał, że ciągnie za sobą ogon. Takim sprzętem zawracając na ograniczonej przestrzeni trzeba to robić drivtujac . To był oczywiście żart, a tak naprawdę to ci Wiesiu współczuję, bo pewnie cię babcia M——a ścierą po głowie nieźle olała.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach