Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

„PUK PUK”: Zbliża się jubileuszowa, 10. edycja wyścigu wraków Wrak Atak

W najbliższy weekend na dawnym poligonie na Majdanku, odbędzie się kolejna impreza z cyklu Wrak Atak. Jak zawsze nie zabraknie emocji i dobrej zabawy.

W sobotę 24 czerwca na byłym poligonie wojskowym na Majdanku w Lublinie, wystartuje jubileuszowa 10. już edycja imprezy Wrak Atak, tym razem pod nazwą PUK PUK. Zasady wyścigu pozostają te same – liczy się jak największa liczba okrążeń w określonym czasie 10 minut. Wartość pojazdów startujących w imprezie nie może przekroczyć tysiąca złotych a kierowca i pilot muszą mieć ukończone 18 lat. Poza tym auto nie może mieć żadnych przeróbek podkręcających jego moc.

– Wyścigi wraków to impreza cykliczna, która cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i wpisała się już na stałe w harmonogram imprez lubelskich. Nasze imprezy to nie same wyścigi ale również dodatkowe atrakcje, min. pokazy ratownicze, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Jak zawsze będzie można przejechać się Wrak Taxi i jednocześnie wspomóc cel charytatywny, na który będzie prowadzona zbiórka. Do tej pory wspomogliśmy już m.in. Lubelskie Hospicjum Małego Księcia, Dom Dziecka przy ul. Pogodnej w Lublinie oraz zrealizowaliśmy dwa marzenia dla Fundacji „Mam marzenie” – wyjaśnia Dorota Grusiewicz – Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenie Wrak Race.

Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, głównym założeniem wyścigów, jest uświadomienie społeczeństwu, że kontakt z motoryzacją wcale nie musi być drogi a poprzez zabawę można poszerzać swoją wiedzę i kulturę motoryzacyjną. Podczas trwania tej edycji, zawodnicy i kibice będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru udostępnionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz zarejestrować się w banku dawców szpiku Fundacji DKMS.

Impreza jak zawsze potrwa dwa dni, a odbędzie się w w sobotę i niedzielę 24 – 25 czerwca.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

42

(fot. nadesłane)
2017-06-21 18:05:05

8 komentarzy

 1. kumpel brejdaczki

  ciekawe czy bimmer wystartuje swoim…kurde zapomnialem czym on tam jeździ

 2. Motocyklista z lublina

  No jak mozna nie pamietac? Toz to zacne i jedyne w swoim rodzaju BMWiu E60 535D! ps. zaraz puszcze pawia.

 3. Może Tom Hanks wpadnie z jakimś maluchem

 4. antykościelny katolik

  Bimaber jak masz jaja to bierz swojego złoma i za….. bo do tylko tego nadają się te pseudo auta

 5. Wartość auta do 1000zl. Przeróbki, wzmocnienie i przygotowanie aut juz idą w tysiące zł. Przydał by się wreszcie jakiś podział na kategorie.