690 680 960

We trzech siedzieli na parapecie. Stwierdzili, że nie dotyczą ich zasady bezpieczeństwa w stanie epidemii

Pomimo obowiązującego ograniczenia wychodzenia z domu, urządzili sobie spotkanie towarzyskie. Policjanci wobec trzech mężczyzn sporządzili wnioski o ukaranie.

W środę około południa policjanci z Opola Lubelskiego zauważyli siedzących na parapecie jednego z budynków w centrum miasta trzech mężczyzn.

Jak się okazało trzej panowie spotkali się towarzysko, nie robiąc sobie nic z obostrzeń dotyczących zachowania w stanie epidemii. 60-latek i dwóch 56-latków na interwencję zareagowali w zaskakujący sposób tłumacząc, że ich przepisy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa w stanie epidemii nie dotyczą i że maja prawo się spotykać.

Policjanci poinformowali zgromadzonych o prawach i obowiązkach wynikających ze stanu epidemii oraz uprzedzili o sporządzeniu w stosunku do nich wniosku o ukaranie z powodu wykroczenia przeciwko przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych w związku ze stanem epidemii. Po niespełna godzinie okazało się, że jeden z mężczyzn nie opuścił miejsca, w którym przebywał.

Niezbędna była kolejna interwencja policyjna wobec lekkomyślnego mieszkańca Opola Lubelskiego. Niestety, dopiero kolejny wniosek o ukaranie skłonił 60–latka do zastosowania się do przepisów.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

 1. Niekonstytucyjne

  Policja nie ma żadnego prawa do karania ich za to spotkanie…. mogą sobie tymi mandatami wiadomo co podetrzeć….

  • To idź i siadaj z nimi!

  • A trzeba było jak w Indiach. Pałami walić i kazać robić pompki.

  • Policja kieruje tylko wniosek o ukaranie, karać będzie kto inny.

  • Skąd się tacy de*ile biorą. Oglądaj mniej tvn i słuchaj mniej expertow typu Rusin. Państwo może ograniczać swobody obywateli ustawami. Nie wierzysz, zabijesz kogoś idziesz siedzieć bo tak stanowi ustawa czyli kodeks karny. Ograniczają twoja swobodę. W sumie zabójstwo bardziej humanitarne. Przy zarażeniu ktoś umiera w bulu i cierpieniu. Dlaczego? Bo złamałeś przepisy. Ustawy i prawo obowiązują każdego bo sa stworzone dla dobra ogółu a nie wygody jednostki. Dlaczego nie jeździsz 200 km na godz na zabudowanym? Bo nie wolno, ale przepisy o nie gromadzeniu się są nie ważne…. szkoda słów na takie idiotyczne ….. myślenie??!

 2. To są jakieś jaja. Po co te wszystkie wnioski, zamulanie sądów takimi sprawami? To powinien być normalny mandat, nie od 5 do 30 tysięcy, tylko od razu 30 tysięcy i niech się ukarani martwią jak to zapłacą. Po jasny gwint taka biurokracja w takich sprawach ?

  • Witamy w nowej rzeczywistości…
   w której już nie chodzi o logikę lecz o podporządkowanie się masy…
   wprowadzając coraz bardziej nielogiczne zakazy i kary testują jak daleko mogą się posunąć w sterowaniu społeczeństwem… zastraszyć i ciemny lud zgodzi się na wszystko…
   … a i walący budżet się troszkę podreperuje..

   • nie opowiadaj bajek.

   • nie czytałeś nawet tego artykułu, a piszesz kłamstwa. I już nie pierwszy raz to wklejasz trollu. Nie można upominać kogoś po parę razy, że ma się stosować do obowiązujących zaleceń, obostrzeń. Jak ktoś nie używa mózgu to niech płaci. Proste.

    • Nie muszę czytać tego straszenia, ale fakt: nudzę się, sprawdzam statystyki zachorowań i zgonów z różnych przyczyn z poprzednich lat …
     w ostatnich latach na zapalenie płuc w Polsce rocznie umiera średnio 12-13 tysięcy ludzi… ale te liczby nikogo nie obchodzą więc wklejam skrót moich przemyśleń i wniosków ze studiów i analiz tych danych…
     podajcie jakieś argumenty przeciw to podyskutujemy…
     możemy zacząć od tego że za luty i marzec zniknęły statystyki śmiertelności na grypę, zapalenie płuc itp…
     może lepiej być trolem niż bezmyślnym lemingiem…?

     • ta liczba co podałeś to po kilku miesiącach jest we Włoszech liczbą zmarłych. Kumasz? Czy dalej nic? Nie jestem za tym, żeby panikować, ale za bagatelizowaniem tematu też nie jestem.

     • nie czytasz tekstu i wklejasz co parę artykułów swoje „przemyślenia”, i kto tu jest bezmyślnym lemingiem?

     • pomijając puste słowa porównujesz Polskę do Włoch…? „metodycznie”…
      Włochy mają totalnie inną średnią wiekową a o liczbie mieszkańców już nie wspomnę…
      do leminga: przeczytałeś mój drugi wpis…? czy klepiesz bezmyślnie to samo uważając to za argument w dyskusji..?

     • Dalej nic dante nie rozumiesz widzę. Chodzi o to, że może być duża eskalacja śmiertelnych ofiar. I trzeba temu przeciwdziałać. Zapobiegać jak się da. A nie flejtuch jeden z drugim będą to olewać a trzeci flejtuch będzie ich bronić. Nie ma na to przyzwolenia. To nie jest czas na pijackie libacje z kumplami. Nikt nie zabrania spożywania czego się tam chce, ale już nie na podwórku w celach towarzyskich. Proste.

     • Jesteś też znamienitym wirusologiem i specjalistą od modelowania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Powiedz nam tedy proszę, jaki potencjał mutacyjny ma wirus COVID19? Jak będzie się zachowywał w lecie, zwłaszcza gorącym, kiedy wysoka temperatura stanie się dużym obciążeniem dla układów oddechowo-krążeniowych osób starszych? Jaka jest sezonowa zmienność zachorowań?

     • do leminga: poza emocjami jakiś argument merytoryczny jesteś w stanie podać…?
      virusologiem nie jestem ale potrafię interpretować dane statystyczne
      mogę natomiast powiedzieć jak każdy kto analizuje sytuację bez emocji (aaa wszyscy umrzemy..”.. ) że potencjał mutacyjny Covid19 jak każdego wirusa jest wysoki (dlatego nie ma szczepionki i nie będzie tak jak na AH1N1 tzn była ale nie przebadana i w większości została wyrzucona do kosza.. a niektóre państwa zmarnowały miliny euro – Polska decyzją minis. Kopacz wtedy nie kupiła i to była decyzja słuszna choć chciano ją zlinczować..)
      A „jak będzie się zachowywał w lecie”…?? dość infantylne określenie gdyż „zachowanie” wirusa jest zależne od wieloczynnikowego układu interakcyjnego w którym najistotniejszym elementem jest stan systemu immunologiczny człowieka… !!!
      Wcześniej czy później wszyscy będziemy mieć z nim kontakt: ponad 90% społeczeństwa nie zostanie zainfekowana, hospitalizowanych będzie ok 0,25%, a zgonów będzie ok 0,02% biorąc nawet do obliczeń statystki z Włoch (stare społeczeństwo..!!!)
      Zastanawiam się po co to analizuję jak i tak jakiś leming zaraz poda największy argument merytoryczne czyli jakąś inwektywę… ale trudno może ktoś podejmie wysiłek analizy faktów… bez histerii

 3. Karać..Karać.. Karać i się nie patyczkować z dziadami…!!

  • popieram, budżet państwa jakoś trzeba podreperować…
   nie ma się co patyczkować i słuchać tłumaczeń że do sklepu, za potrzebą, że nie stworzył zagrożenia blabla bla
   … łoić kary po 30 tusięcy nie odpuszczać… na trzynastki czternastki i 1000+ się uzbiera…

 4. Opole to stan umyslu ***, *** wiejskiej i BMW, i jeszcze to przyjezdza do Lublina

  • Lublin to niby co? Aglomeracja? Centrum na Lubartowskiej, Ruskiej, Zamojskiej, Rusałki, 1 Maja? Nie jestem z Opola Lub. ale Lublin to typowa ścian wschodnia. Nawet ciut Ukrainą zalatuje

 5. siedzacy na d od miesiąca

  Ci co tak krzycza karać karać, troche niech sie zastanowią, bo z jednej wiadomo że powinno sie ograniczyć wychodzenie z domu, z drugiej przepisy na podstawie których wypisywane są te kary, powinny być przejrzyste i nie budzące żadych wątpliwosci. A teraz z co mamy, policjant interpretuje co znaczy wyjście w ramach niezbędej potrzeby i są już przypadki że próbuja sprawdzac co jest w siatce z zakupami bo moze uda sie wcisnac mandat ( są takie przypadki np w Tomaszowie) . Z drugiej strony jest masa wypowiedzi prawników, że niestety ale te przepisy i kary nie zostały prawidłowo wprowadzone. Ale pewnei taki był cel aby swoich nie ruszać a zwykłych ludzi karać. Ograniczyli nam wszystkim wychodzenie, większość narodu tego karnie przestrzega, tylko co z tego jak do końca marca kwarantanana była fikcją, bo jak przyjechal ktoś i nie miał potwierdzonego wirusa to mieszkajaca z nim rodzina mogła normanie wychodzić, a w przypadku bezobjawowym, roznieść to ścierwo po całej okolicy, np w sklepie na zakupach. Teraz to sobie możemy siedzieć, jak szansa na to że mogiśmy dostać wirusa wcześniej była bardzo duża. Kolejna rzecz, dziś na innym portalu był fajny artykuł o witamienie D i jak podnosi odporność, głownym jej żródłem jest słońce, nasze organizmy w naturalny sposób są nauczne cyklu gdzie na wiosne zasoby tej witaminy są odbudowywane, stąd zawsze z nastaniem wiosny kończyły sie infekcje grypy itp, A co mamy teraz po ponad miesiaca siedzenia w zamknieciu, jak już ludzi wypuszczą to na zwykłe alergie zaczna padać jak muchy, I wracajc do artykułu to jasne że jak siedzieli we trzech to trzeba było ich rozegnać, ale w przypadku gdy siedział sam starszy człowiek to juz było czyste chamstwo policjantów.

  • Bardzo mi przykro (żartowałem) że @siedziący zamknęli cię w celi z oknem przy suficie i na spacerniak nie wypuszczają bo mógłbyś upragnionej wit D się nachapać.

 6. Ej Ej Ej … nie każdy ma bmw.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas