Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pseudo grafficiarze wpadli w ręce policjantów (zdjęcia)

W miniony weekend puławscy policjanci zatrzymali pseudo grafficiarzy. Dwóch młodych mężczyzn odpowie za zniszczenie ścian kilkunastu budynków.

Policjanci z Puław w nocy w miniony piątek przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w centrum Puław ktoś maluje sprayem po ścianach budynków.

Policjanci interweniujący na miejscu bardzo szybko zatrzymali jednego z mężczyzn, a niedługo później, po krótkiej zasadzce, drugiego. Obaj to mieszkańcy Puław, w wieku 17 i 18-lat.

Jak się okazało, obaj pomalowali ściany w budynkach użyteczności publicznej, ochrony zdrowia, a także prywatnych. Tylko w przypadku piątkowej działalności graficiarzy straty wyniosły 2,5 tys. zł. Z całą pewnością starty te będą dużo wyższe, bowiem okazało się, że pomalowanych budynków było kilkanaście. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pseudo grafficiarze wpadli w ręce policjantów (zdjęcia)

Pseudo grafficiarze wpadli w ręce policjantów (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

2 komentarze

  1. Co z tego ze im grozi kara jak sad i tak ich nie ukarze. A koszty powstaly i kto ludziom odda za straty ? Bo z modych patalachow i tak sie noc nie wyciagnie.

    • ale może się wyciągnie od rodziców, a rodzice aby odzyskać pieniądze mogą ich wysłać do niemiec na sezon na „szparagi”

Z kraju