Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszli do kościoła, w środku zobaczyli tłum. Na miejsce została wezwana policja

Kilkukrotnie więcej osób uczestniczyło we mszy świętej, dlatego też wezwano policję. Sygnałów o nieprzestrzeganiu limitu osób w kościołach otrzymaliśmy kilka.

W trakcie niedzielnej mszy, jaka odbywała się w kościele w Woli Korybutowej w powiecie chełmskim, interweniowała policja. O sprawie poinformowali nas czytelnicy. Jak się okazało, nieprzestrzegane były obostrzenia związane z liczbą osób, mogących jednocześnie przebywać w świątyni. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, od soboty 27 marca w miejscach kultu religijnego może znajdować się jedna osoba na 20 mkw. przy zachowaniu minimum 1,5 m odległości.

– Ludzie przychodzili i wchodzili do środka nie zwracając uwagi, że jest tam już dużo ludzi. Nasz kościół to niewielka drewniana świątynia, stąd też obecnie we mszy może uczestniczyć zaledwie 15 osób. Część mieszkańców stała na dworze, jednak wielu pchało się do środka. W końcu ktoś wezwał policję – wyjaśniała nam anonimowo jedna z naszych czytelniczek.

Niebawem przed kościół podjechał radiowóz. Funkcjonariusze policzyli wiernych przebywających w świątyni i wyszło na jaw, że było ich cztery razy więcej, niż pozwalają na to przepisy. Jak nam przekazano, na razie nikt nie został ukarany, prowadzone są czynności w tej sprawie.

Jest to już kolejna, podobna sytuacja w naszym regionie. Czytelnicy alarmowali nas również o tłumach wiernych w kilku innych świątyniach w naszym regionie. Jak ustaliliśmy, w większości obyło się jednak bez interwencji policji.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

62 komentarze

 1. ,,Zawrócony,, film ze Zbyszkiem Zamachowskim, idealny dla donosicieli i judaszy

  • Jak zachorujesz to potem nie marudź, a jak nie wyzdrowiejesz to zapłać sam księdzu a nie liczn na co łaska. Ale nie zarażaj innych. Od innych wymagasz aby przestrzeali tego „rezimu” w sklepach czy na ulicy, a sam go ignorujesz w kościółku. Ignorancja i tyle, zatanów się nad sobą.

   • Trzeba być deb[ilem] żeby pisać takie bzdury!
    Jesteś pewnie pisowskim kapusiem !

   • Chyba sam wymagasz tego reżimu pajacu…. Konfidentow nie brak w tym kraju. A po twoim wpisie widać że masz negatywny stosunek do kościoła, więc ciebie zarażenia w nim nie dotyczy. Ja też nie chodzę do kościoła, ale nie krytykuje innych, którzy się chcą pomodlić. Trzeba się szanować, a nie wylewa hejt podyktowany dyrdymalami w mediach. A szuja zawsze będzie szuja…

 2. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Prawo ludzkie jest po to aby jego przestrzegać. Jeśli pchają się sami w taki tłum, bo muszą, to niech później uzdrawiają się w kościele, a nie zajmują ludziom co muszą pracować – aby był prąd, woda, chleb i inne jedzenie, więc niech wtedy nie zajmują łóżek w szpitalach, tylko dalej się uzdrawiają w budynku z plusem na dachu.

 3. Małpy są mądrzejsze od was kapusie , dlaczego nie donosicie na żydów co bawili się w pewnym pięknym mieście i policji nie było i cicho sza jakoś wam nie przeszkadzało ale donieść na sąsiada to jest bohaterstwo

 4. A gdzie jest ksiądz!??? Dlaczego ta banda nie ogłasza z ambony że jest epidemia aby wierni wyszli z kościoła. Żeby dać pieniądze, żeby głosować na PiS to oni umieja zachęcac !
  Kiedy do czekamy prawa w tym kraju jak na Zachodzie że księża będą karani??

 5. Wstyd. Księża w tym przypadku są wspolwinni rozprzestrzenianiu się zarazy.
  Oni stwarzają ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
  Powinni być dodatkowo karani.

 6. Bazyl,pułki to są w wojsku analfabeto.

 7. Co wy pitolicie ? Jakiej zarzazy ? W tych przybytkach przed zarazą chroni duch świety i konsegrowane ręce kapłana i tej wersji prosze się trzymać

 8. SB działa również na lublin112… a może lublin112 zajmie się liczbą wiernych w synagogach i meczetach albo liczbą klientów w biedronkach i lidlu?

 9. afera niesamowita , dajcie to na cały świat

 10. no to policjanci nie będą mieli życia,co oni zrobili?,odważni na pewno,ale teraz….,chyba tylko się daleko wyprowadzić,no i z pracą w policji będzie ciężko…

Z kraju