Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszedł kupić truskawki, ukradł pudełko z utargiem

Mieszkaniec Chełma stanie wkrótce przed sądem za kradzież utargu ze sprzedaży truskawek. 33-latek pod pretekstem zakupu owoców zabrał leżące pudełko z gotówką i uciekł.

W miniony czwartek po południu dyżurny chełmskiej komendy przyjął zgłoszenie o zatrzymaniu mężczyzny, który ukradł pieniądze z utargu na jednym ze straganów owocowo-warzywnych w Chełmie.

Policjanci ustalili, że 33-latek z Chełma wykorzystując nieuwagę ekspedientki sprzedającej truskawki pod pretekstem zakupu owoców zabrał pojemnik z gotówką i rzucił się do ucieczki. Kobieta wszczęła alarm.

Jeden z mieszkańców pobliskiej posesji usłyszał wołanie sprzedawczyni i pobiegł za sprawcą. 33-latek w trakcie ucieczki odrzucił skradziony łup. Chwilę później został ujęty i trafił w ręce policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca próbował ukraść pieniądze w kwocie około 1200 zł. Dodatkowo podczas wykonywania z nim czynności okazało się, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje zachowanie 33-latek odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

Jeden komentarz

  1. Jak zwykle przypaly w chelmie. Jakie miasto tacy kryminaliści

Wiadomości z info112