690 680 960

Przypominali kierowcom o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych

Dzisiaj w Lublinie odbyła się akcja edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Funkcjonariusze przypominali o przepisach.

W niedzielę od godziny 17-tej w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Turystycznej w Lublinie funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei wraz z pracownikami Urzędu Transportu Kolejowego i funkcjonariuszami policji prowadzili akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Przejeżdżającym kierowcom przypominano jak mają się zachować dojeżdżając do przejazdu oraz w jaki sposób bezpiecznie go pokonać. Rozdawano także ulotki informacyjne o całej akcji.

Przejazd kolejowy przy ul. Turystycznej został wytypowany dlatego, że po wielu latach przerwy wznowiono na tym szlaku ruch pociągów a kierowcy niejednokrotnie o tym zapominają. -Zdarza się że kierowcy usiłują ominąć zamknięte rogatki, czy też je taranować. Również piesi potrafią je omijać lub przechodzić pod spodem wchodząc na tory tuż przed jadącym pociągiem- wyjaśniał Piotr Stefaniuk ze Straży Ochrony Kolei w Lublinie. Akcja będzie prowadzona do połowy maja na przejazdach kolejowych w całym regionie. W miejscach gdzie ruch pociągów się zwiększył, a co za tym idzie kierowcy mogą o tym zapominać, patrole Straży Ochrony Kolei będą uświadamiać kierowców a także wręczać im ulotki informacyjne.

Wszystko to w ramach zwiększenia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, gdzie wypadki są najtragiczniejsze. –Jak pokazują statystyki, 99 proc. wypadków spowodowana jest przez kierujących wszelkiego rodzaju pojazdami, którzy nie upewniają się czy nie nadjeżdża pociąg zanim wjadą na przejazd kolejowy- tłumaczy Piotr Stefaniuk. W ubiegłym roku na prawie 14 tysiącach przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce doszło do 211 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów, w których zginęło 35 osób, a ponad 30 zostało rannych. Nie lepiej rozpoczął się rok 2014. W lutym doszło do 15 wypadków i kolizji na przejazdach 3 osoby zginęły 2 zostały ciężko ranne, a od początku roku wydarzyło się 30 wypadków i kolizji 3 osoby zostały ciężko ranne 3 zginęły.

(fot. lublin112)
2014-03-16 22:48:04

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie