Przykręcali tablicę z napisem „strefa wolna od LGBT”. Interweniowała straż miejska

Do znaku z nazwą miasta przy wjeździe do Świdnika grupa osób próbowała przymocować tablicę z napisem „strefa wolna od LGBT”. Interweniowała straż miejska, a o sprawie została powiadomiona policja.

O incydencie tym poinformowała TV TRWAM, opisując interwencję straży miejskiej ze Świdnika przy jednym ze znaków na wjeździe do miasta. Osobami, które miały umieścić tablicę na znaku byli dziennikarze brytyjskiej stacji ITN News, którzy realizowali materiał dotyczący uchwał „samorząd wolny od ideologii LGBT”. Dziennikarze przyjechali do Świdnika, aby zrealizować nagranie z radnym Radosławem Brzózką

– Miałem przy tej okazji możliwość podjąć próbę odkłamania tego, co niestety wciąż funkcjonuje w przestrzeni publicznej zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Kłamliwej informacji o rzekomym istnieniu stref wolnych od ideologii LGBT. Takich stref oczywiście w Polsce nie ma – powiedział Radosław Brzózka w rozmowie z Telewizją TRWAM.

O próbie przymocowania tablicy do znaku z nazwą miasta Świdnik zgłoszenie otrzymali strażnicy miejscy, którzy interweniowali na miejscu.

– Zgłoszenie było, że przy wjeździe do Świdnika, przy znaku z napisem „Świdnik”, jest grupa osób, która przykręca nielegalnie znak z napisem LGBT – relacjonował Janusz Wójtowicz z komendy straży miejskiej w Świdniku. Zgłoszenie o zajściu otrzymała także policja.

W rozmowie z TV TRWAM przewodniczący Rady Powiatu Świdnik Andrzej Mańka ocenił zachowanie brytyjskich dziennikarzy, że to dalszy ciąg budowania kłamstwa przez ruchy lewicowo-liberalne.

– Uważam, że jest to kontynuacja kłamliwej, ohydnej prowokacji sprzed kilku miesięcy, której celem jest oczernianie ludzi broniących wartości rodzinnych i samej rodziny. Skoro telewizja z Anglii przyjeżdża i posuwa się do tego typu zachowań, znaczy to, że inspiracji trzeba szukać nie tylko w Polsce, ale poza jej granicami – mówił Andrzej Mańka.

Rada Powiatu w Świdniku w marcu 2019 r. przyjęła deklarację „Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Za przyjęciem deklaracji głosowało 15 radnych, 1 wstrzymał się (PO), 2 było przeciw (Świdnik Wspólna Sprawa). W dokumencie czytamy: Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT.

 

 

(fot. wideo TV TRWAM)

Zobacz również

52 komentarze

 1. prawdziwy pisowski chamburg

 2. ale jak to…uchwalili a teraz się tego wstydzą….hehehehe

 3. Hipokryzja – jak się powiedziało A to trzeba i B, świdnicka kołtunerio

 4. ch..lerę rydzu sie misza w politykę

 5. Jak można ciągle siedzieć na forum i obrażać innych.

 6. Ja proponuję znak zakaz pedałowania i tyle!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL