Przykręcali tablicę z napisem „strefa wolna od LGBT”. Interweniowała straż miejska

Do znaku z nazwą miasta przy wjeździe do Świdnika grupa osób próbowała przymocować tablicę z napisem „strefa wolna od LGBT”. Interweniowała straż miejska, a o sprawie została powiadomiona policja.

O incydencie tym poinformowała TV TRWAM, opisując interwencję straży miejskiej ze Świdnika przy jednym ze znaków na wjeździe do miasta. Osobami, które miały umieścić tablicę na znaku byli dziennikarze brytyjskiej stacji ITN News, którzy realizowali materiał dotyczący uchwał „samorząd wolny od ideologii LGBT”. Dziennikarze przyjechali do Świdnika, aby zrealizować nagranie z radnym Radosławem Brzózką

– Miałem przy tej okazji możliwość podjąć próbę odkłamania tego, co niestety wciąż funkcjonuje w przestrzeni publicznej zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Kłamliwej informacji o rzekomym istnieniu stref wolnych od ideologii LGBT. Takich stref oczywiście w Polsce nie ma – powiedział Radosław Brzózka w rozmowie z Telewizją TRWAM.

O próbie przymocowania tablicy do znaku z nazwą miasta Świdnik zgłoszenie otrzymali strażnicy miejscy, którzy interweniowali na miejscu.

– Zgłoszenie było, że przy wjeździe do Świdnika, przy znaku z napisem „Świdnik”, jest grupa osób, która przykręca nielegalnie znak z napisem LGBT – relacjonował Janusz Wójtowicz z komendy straży miejskiej w Świdniku. Zgłoszenie o zajściu otrzymała także policja.

W rozmowie z TV TRWAM przewodniczący Rady Powiatu Świdnik Andrzej Mańka ocenił zachowanie brytyjskich dziennikarzy, że to dalszy ciąg budowania kłamstwa przez ruchy lewicowo-liberalne.

– Uważam, że jest to kontynuacja kłamliwej, ohydnej prowokacji sprzed kilku miesięcy, której celem jest oczernianie ludzi broniących wartości rodzinnych i samej rodziny. Skoro telewizja z Anglii przyjeżdża i posuwa się do tego typu zachowań, znaczy to, że inspiracji trzeba szukać nie tylko w Polsce, ale poza jej granicami – mówił Andrzej Mańka.

Rada Powiatu w Świdniku w marcu 2019 r. przyjęła deklarację „Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Za przyjęciem deklaracji głosowało 15 radnych, 1 wstrzymał się (PO), 2 było przeciw (Świdnik Wspólna Sprawa). W dokumencie czytamy: Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT.

 

 

(fot. wideo TV TRWAM)

52 komentarze

 1. Że też im się chce zajmować pierdołami 🙂

 2. pies z krainy wilków

  To tylko pokazuje jak bardzo sodomici mają nierówno pod sufitem, rozwieszanie takich tablic to kręcenie bata na samego siebie i potem pewnie próba zrzucenia odpowiedzialności na innych że nietolerancja i obraza homosi? Mówi się że koronawirus jest problemem, to tych zboczeńców trzeba izolować od społeczeństwa bo jak widać nie potrafią normalnie się zachować

  • Zastanawiam się co powiesz jak się okaże, że rozwiesza PiSia młodzieżówka z a Soboń ich wozi….. Pewnie też wytłumaczysz to jakimś spiskiem… Sodomitów to szukaj w kościele…. tak łatwo ich znajdziesz…

 3. Kurła, ludzie, zajmijcie się swoją własną doopą i czymś pożytecznym. Jak jesteś dorosły to z drugim dorosłym, za jego zgodą rób sobie co chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz – innych do niczego nie zmuszaj, ale też niczego im nie zabraniaj. Równe prawa i obowiązki dla wszystkich. Koniec filozofii.

  • Dokładnie. To samo dotyczy się kościoła.

   • Czyli ksiądz ma prawo mówić innym jak mają żyć a w wolnych chwilach posuwać chłopczyka…?
    Wytłumacz to bo nie dowierzam…!

  • Dla wszystkich! …oprócz zboczeńców.

   • Nie tobie decydować, kto jest zboczony. Dorosły z dorosłym za obopólną zgodą, we własnym domu niech robi co chce. A prawo jest od regulowania życia publicznego, a nie łóżkowego i powinno być równe dla wszystkich niezależnie od płci, rasy, wyznania, urody czy czegokolwiek innego.

    • Dokładnie:
     – we własnym domu a nie robienie marszy i wpychanie ich do każdego serialu, programu itd.
     -dorosłych: a nie branie dzieci na marsze, robienie dla dzieci przedstawień z tranzolami
     Jakby było jak mówisz to nikt by na nich uwagi nie zwracał, ale oni chcą być w centrum uwagi.

 4. Ale to co samorząd się wstydzi że taką uchwałę przyjął? Czemu Policji nie wezwali na głosowanie?

  • Dokładnie, przecież prawdę na tych tablicach napisali. To co się burzą.

  • Przyczepianie własnych znaków przy oficjalnych jest przestępstwem, albo przynajmniej wykroczeniem. I tak powinno być traktowane.
   Koleś od prowokacji też wybrał własną drogę, ale chyba nielegalnym byłoby przybicie mu do czoła tabliczki?

 5. Lento Lublin ‚pan pozna pana ‚ 635 ogłoszeń , ‚pani pozna pana ‚ tylko 142 o czymś to świadczy …

  • Oczywiście 🙂 o tym kto czyta lento :)) oraz jaki jest odsetek normalnych osób muszących się uciekać do internetowych poszukiwań a jaki odwrotnie- zorientowanych :)) zważywszy nikły procent homo… w społeczeństwie wynik z Lento to faktycznie fenomen :))
   Zaraz… rozumiem, że namiętnie czytujesz.. :))

 6. Ci reporterzy powinni jeszcze zrobić swastykę z wafelków. To byłby koronny dowód na to, że Polacy to homofoby i faszyści…

 7. Lewackie ohydne ścierwa

 8. Chyba czas zacząć wieszać tablice ,,Strefa Wolna od Stref Wolnych od LGBT”

 9. Samorząd wstydzi się z przyjęcia swojej własnej ustawy?
  Powinni podziękować Anglikom, że za nich tę tablice zrobili i jeszcze Świdnik ma darmowa reklamę w świecie.
  Świdnik miasto ksenofobii i homofobii, to brzmi dumnie…

  • Co to jest homofobia??? zasadniczo fobia to strach lub lęk przed czymś – nikt zaś się homoseksualistów nie boi -no..może z wyjątkiem chłopca odnośnie pederasty. Tutaj można mówić co najwyżej o niechęci -i to nie tyle do osób co do ich światopoglądu. Przypominam, że demokracja właśnie na rządach większości się zasadza, zatem.. jeśli większość na danym terenie jakiejś ideologi w życiu publicznym – urzędy, szkoły etc. nie chce, to ma do tego prawo.
   Innymi słowy, Twoje pomysły na życie -w tym na to komu i jak… kultywuj w domu w gronie Tobie podobnych -i nie ma sprawy. Nikt Ci nie zabrania przyjeżdżać do nas 😉

 10. To wy w tym Las WegaS macie jeszcze tego burmistrza o anglosaskim nazwisku?

 11. Że też jeszcze nikt nie powiesił tam tabliczki z napisem „CHAMBURK”.

  • Tę akurat podobno zarezerwowano w urzędzie, dla adresu zamieszkania Jurusia 😉

 12. Ci co przyczepali tablice lubią ostro w pupę ahahaha chodzące wynalazki buhehehe

 13. Farma Watykanu -> ciemnogród/biedota.

  • Poważnie??? to strefy z dominacją LGBT czyją są farmą??? :)) Jak Wy się tam rozmnażacie? przez pączkowanie czy jak?? :)) Zwiedzaj Ty Turysto lepiej tęczowe farmy – jak wiesz niekoniecznie takich zapraszamy :))

   • Już nie może doopa go boli, zwieracze mają ograniczoną (tak jak on) wytrzymałość.

   • Właśnie oto chodzi że nie mają jak się rozmnażać, potrzebują adopcji. Robienie dzieciom wody z mózgu poprzez wybór jednej z 56 płci na pewno pomoże im w nauce i w bezstresowym przejściu przez wiek „cielęcy”. Watykan nie ma tu nic do tego, można być normalnym ateistą, agnostykiem, katolem a nawet patolem. Jednej płci wszystkim życzę 🙂

  • Jedź lepiej do Lwowa trollu wrocławski i powiedz pobratymcom, że jesteś tęczowym Lachem.

 14. Ci od LGBTDI….. Zachowują się zgodnie z wytycznymi z centrali…. Czyli sianie zamentu generowanie sytuacji które wskazują na dyskryminację….. Jest duże homo lobby które zachowuje się jak kierowcy z kamerkami w samochodach….. Czyli doprowadziłem do niebezpiecznej sytuacji ale nagram wściekłego na mnie kierowcę żeby wyglądało że to jego wina i dam to na Policję. W skrócie tak to działa…. Nie dajmy się propagandzie.

 15. Sodomici najpierw kreują swoich wrogów a potem przed światem udają męczenników

 16. Że też tym ludziom nie wstyd takie rzeczy przywieszać 🙁

 17. ***w to powinni leczyć

 18. To kto dziś kogo w tyłek zapina.

 19. To jak by garbaty chciał żeby wszyscy byli garbaci.

 20. Zwyrodnialców l-g-b=t trzeba leczyć inaczej np. wysłać ich na polowanie

 21. prawdziwy pisowski chamburg

 22. ale jak to…uchwalili a teraz się tego wstydzą….hehehehe

 23. Hipokryzja – jak się powiedziało A to trzeba i B, świdnicka kołtunerio

 24. ch..lerę rydzu sie misza w politykę

 25. Jak można ciągle siedzieć na forum i obrażać innych.

 26. Ja proponuję znak zakaz pedałowania i tyle!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online