Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjęcia weselne możliwe w piątek. Arcybiskup Metropolita Lubelski wydał dekret o udzieleniu dyspensy

Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik poinformował, że przedłużona została do 30 czerwca 2022 roku dyspensa od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości dla narzeczonych i gości weselnych, w przypadku ustalenia daty ślubu i przyjęcia weselnego w piątek.

Mając na względzie trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym konieczność przełożenia zaplanowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa, kierując się racjami duszpasterskimi oraz dobrem narzeczonych i ich rodzin Arcybiskup Metropolita Lubelski wyraził zgodę, aby po wyczerpaniu możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, nupturienci mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu.

– Udzielam dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (kan. 87 KPK) pod warunkiem podjęcia przez wiernych innej formy pokuty, zwłaszcza uczynków miłosierdzia i modlitwy – przekazał Stanisław Budzik Arcybiskup Metropolita Lubelski.

Możliwość skorzystania z powyższego zezwolenia kończy się z upływem 30 czerwca 2022 r.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

  1. Katabasie zrobię w środę i wuj ci do tego!!@

  2. Hee heee he..turlam się ze śmiechu. Może wezmę w związku z tym kolejny ślub. No jaka radość! Dziękujemy!