Policja Lublin: Przyjdź i oddaj krew dla osób poszkodowanych w wypadkach

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. lubelskiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w dniu 7 listopada 2017 w godz. 9-13 organizuje Akcje Honorowego Oddawania Krwi, która odbędzie się na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Narutowicza 73.

Akcja ta ma na celu rozpropagowanie wśród pracowników i funkcjonariuszy Policji i innych służb mundurowych honorowego krwiodawstwa, dzięki któremu w łatwy i bezbolesny sposób możemy pomóc osobom potrzebującym.

Oddana w trakcie akcji krew zostanie w znacznej części przekazana bezpośrednio osobom poszkodowanym w zdarzeniach drogowych, których wraz ze zmieniającą się aurą zdarza się coraz więcej. A co za tym idzie zwiększone zapotrzebowanie na ten drogocenny dar, jakim jest krew i jej składniki. W czasie akcji promowane również będzie rekrutacja ochotników do rejestru dawców szpiku.

Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich chętnych nie tylko pracowników i funkcjonariuszy Policji do wzięcia udziału w tej akcji. Przypominają również, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a każdy krwiodawca otrzyma czekolady na osłodę.

 

krew

2017-11-06 17:01:40
(fot. nadesłane)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Czy bezbolesny to się nie zgodzę – od kiedy wkłucie igły w żyłę jest bezbolesne ? Mi w trakcie pompowania krwi – pękła żyła i miałam krwiaka na całej ręce który wchłaniał sie miesiąc. Kiedy mnie przełaczyli na drugą rękę by nazbierać te 450 ml to również nie było bezbolesne. Do tego duży spadek ciśnienia po oddaniu krwi i kolejny zastrzyk na podniesienie. W sumie – poszłam oddać krew a spędziłam tam pół dnia i wróciłam obolała i z wielkim krwiakiem.
  Nie wierzcie że to takie piękne i cudowne … nie twierdzę, że nie należy oddawać krwi ale to upiększanie i okłamywanie ludzi mnie razi. Są ludzie którzy lepiej to znoszą (moi trzej bracia są honorowymi dawcami i swietnie się czują) a są tacy co prawie mdleją czyli ja. I nie dlatego że boja się widoku krwi, tylko z powodu drastycznego spadku ciśnienia.

  • Nawet jak trochę boli, to czy nie rekompensuje tego fakty, że właśnie komuś uratowałaś życie? I nie chodzi tu tylko o osoby, które ucierpiały w wypadkach, ale też w wielu innych chorobach.

 2. moja krew .a dla nich watle awanse?

 3. W dobie narastające inwigilacji,więcej osób było by chętnych, gdyby nie okazywanie dowodu osobistego.Oddala bym krew po uprzednio zrobionych badaniach. Ale bez identyfikacji.A tu ankieta podpisana.krajowy rejestr krwi… Ponownie dane.Wszedzie się podpisuj.

 4. baczny obserwator

  Jakby nie sprzedawali krwi z RCKiK do Niemiec to byłoby jej więcej. Niech głupi ludzie przychodzą a NFZ zarabia na krwi i jej składnikach
  Sama oddawałam honorowo krew przez 3 lata, ale jak osobiście zobaczyłam co dzieje się z nadwyżką O Rh+ Dd to jakoś mi się odechciało pomagać …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika