Przygotowania trwały kilka dni. Przed kościołem ułożyli kwietny dywan (zdjęcia)
18:06 20-06-2025 | Autor: redakcja

Specjalnie na Boże Ciało, przed wejściem do kościoła przy ul. Klonowej w Świdniku powstał kwietny dywan. W parafii pw. Św. Kingi jest to już kilkuletnia tradycja. Po raz pierwszy tego typu dzieło stworzono 3 lata temu z inicjatywy członków Stowarzyszenia Świętej Kingi. Jak podkreślano, zostali oni zainspirowani kwiatowymi dywanami od lat tworzonymi w Spycimierzu w gminie Uniejów w województwie łódzkim.
Tam kwiatowe dywany są układane od XIX wieku. Często mają one nawet po kilkaset metrów, a do ich budowy używa się płatków kwiatów, liści, kory, trawy i innych naturalnych materiałów. Roślinne dzieła wpisane są też na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO i co roku przyciągają tysiące wiernych i turystów z całej Polski i zza granicy.
W Świdniku prace nad kwietnym dywanem trwały kilka dni. Najpierw powstał projekt, następnie jego zarys usypano z ziemi, po czym poszczególne elementy wypełniano całymi kwiatami jak też różnokolorowymi płatkami kwiatów. Do pomocy zaangażowali się również mieszkańcy Świdnika, którzy przynosili niezbędne do tego celu kwiaty.

fot. Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku

fot. Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku

fot. Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Mateusz Paśkucki

fot. Mateusz Paśkucki
Robi wrażenie
Piękne
Szczególnie podoba mi się ten smok unoszący nad kadzią z wrzącą lawą 🐉
Hahahaaa, poliniaki nawet pod artykułem o kwietnym dywanie potrafią pluć na siebie jadem nienawiści. Hehehe. I jak ma być dobrze w tym kraju.
Czy aby na pewno tylko tego oczekuje Bóg od swoich wyznawców? Czy tylko tyle zostało z nauki Jezusa?
Głupotą należy nazwać zaśmiecanie chodnika tylko dlatego, żeby jakiś kieckowy dygnitarz przeszedł się po rozsypanych platkach. Jakie to trzeba mieć zasługi? Ludzie jednak a szczególnie nawiedzeni katole to głupia część społeczeństwa .
Widac, że wolisz marsze pederastów, czy inne aktywności lpg, skoro nie masz szacunku do polskiej, czy katolickiej tradycji
Do Rolnik: Lewacki kocie boli, bo ma boleć. Zmień nazwę użytkownika komuchu.
wieksza głupota to wierzyć że jest 56 płci