690 680 960

Przy ul. Metalurgicznej powstanie stacja paliw. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę

Na wyjeździe z Lublina w stronę lotniska w Świdniku ma powstać nowa stacja paliw. Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.

Miasto wydało pozwolenie na budowę kolejnej w Lublinie stacji paliw. Powstanie ona przy ul. Metalurgicznej, w rejonie skrzyżowania z ul. Tyszowiecką, tuż przed wjazdem na wiadukt w ciągu ul. Grygowej. O zgodę na tą inwestycję starała się lubelska spółka Neptun, która zajmuje się obecnie sprzedażą wyrobów dla branży wodno-kanalizacyjnej, sanitarnej i grzewczej, a także handlem armaturą sanitarną oraz materiałami budowlanymi.

W kwietniu inwestor otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, teraz zatwierdzony został projekt budowlany i udzielono mu pozwolenia na budowę. Oprócz benzyny i oleju napędowego, na stacji ma być również sprzedawany gaz LPG, Ad-Blue oraz gaz w butlach. Powstanie też 3-stanowiskowa myjnia.

W Urzędzie Miasta trwa jeszcze jedno postępowania związane z planowaną nową stacją paliw na terenie miasta. W tym przypadku wnioskodawcą jest developer Mak Dom. Spółka chce zlokalizować obiekt przy ul. Zemborzyckiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Granata. Urzędnicy wydali jednak postanowienie stwierdzające konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

 1. Słuchaczka radia Marysieńka

  Chciałbym uprzejmie zauważyć, że prócz stacji paliw brak nam jeszcze tylko aptek, banków, stadionów no i przede wszystkim, kościołów (!) – wszystko inne już mamy.

 2. Nabudują tych stacji a ci zamiast konkurować to zmowa cenowa i marża by wyjść na swoje na obiekcie na którym nie ma ruchu.

  • Popieram, wszystkie stacje są w zmowie cenowej. Wystarczy pojechać kilkanaście km od granic lubelszczyzny, paliwo kupujesz 10 gr taniej.

   • No tak 10 groszy taniej, przy 50-70 litrowym zbiorniku to jest oszczędność 5-7 zeta. A za ile paliwa trzeba spalić żeby się zatankować o 10 groszy taniej?

 3. Ciekawe bo paręset metrów wcześniej jest identyczny zestaw stacja + myjnia

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…