Przez niemal dwa tygodnie będą utrudnienia w ruchu na ul. Paderewskiego w Lublinie

Od najbliższego poniedziałku kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Paderewskiego w Lublinie. Będą tam prowadzone prace remontowe fragmentu sieci sanitarnej.

Utrudnienia w ruchu na ul. Paderewskiego związane będą z bezrozkopowymi robotami remontowymi fragmentu sieci sanitarnej. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z okresowymi utrudnieniami w ruchu.

Prace będą prowadzone, w czterech etapach, w dniach od 2 marca od godz. 8.00 do godzin popołudniowych w dniu 13 marca. Odcinek objęty robotami obejmuje odcinek ul. Ignacego Paderewskiego od pętli komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu ul. Choiny i ul. A. Zelwerowicza do parkingu strzeżonego przy wylocie ul. Szwajcarskiej.

Zmiany w funkcjonowaniu ww. ulic sprowadzają się do: – ulica Ignacego Paderewskiego: w poszczególnych etapach będzie wprowadzone zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu, na odcinku około 30 mb, ponadto ze względu na przepompowywanie nieczystości w etapie I w dniach 02-03.03.2020 pojawi się konieczność zastosowania progów zwalniających skrywających węże z przepompowywanymi ściekami lub wodą technologiczną.

W kolejnych etapach będzie konieczność postoju sprzętu wykonawcy, który będzie powodował lokalne zawężenia. Ze względu na przepompowywanie nieczystości w etapie I w dniach 02-03.03.2020 pojawi się konieczność lokalnego zwężenia na ul. Choiny jezdni i redukcji prędkości do 30 km/h. W kolejnych etapach pojawią się lokalne zawężenia jezdni spowodowane technologiczną koniecznością dostępu do przykrawężnikowych wpustów ulicznych.

Uwaga na utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, w postaci wygrodzonych zaporami lub oznakowanych pachołkami drogowymi, węży do pompowania wody lub nieczystości, które mogą się czasowo pojawić na chodnikach, ale także na ścieżkach gruntowych, w sąsiedztwie których prowadzone będą roboty.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Fajnie, że już od pewnego czasu już nie pisze się tylko o utrudnieniach dla kierowców. Jeszcze nie tak dawno, komunikaty o utrudnieniach brzmiały tak, jakby kierowcy to była jakaś wyjątkowa kasta spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  2. Ukraińska Diva cwaniaka z Opola

    O proszę… Miras na proboszcza zasiadł i od razu drogę robią. Hahahaha!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!