690 680 960

Przez kilka kilometrów ciągnął psa przywiązanego do haka holowniczego. Zwierzę nie przeżyło

63-latek z gminy Chełm usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przez kilka kilometrów ciągnął psa za samochodem.

Wczoraj wieczorem w Chełmie postronne osoby zatrzymały jadący ul. Wojsławicką pojazd marki Peugeot. Kierujący ciągnął za autem psa przymocowanego do haka holowniczego. O wszystkim zostali zaalarmowani policjanci.

Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że kierowcą był 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął zwierzę przez kilka kilometrów. Pies nie przeżył tego zdarzenia, został zabezpieczony przez służby.

Dzisiaj 63-latek usłyszał zarzuty znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Odmówił składanie wyjaśnień. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

29 komentarzy

  1. Będzie siedział w więzieniu i korzystał z dóbr za moje pieniądze??!! Zrobić z nim dokładnie to samo co on z tym biednym zwierzęciem i jednego chwasta mniej!!

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas