Przez dwadzieścia lat w południe grał lubelski hejnał. Zmarł miejski trębacz Onufry Koszarny

Większość mieszkańców Lublina choć raz słyszało miejski hejnał w wykonaniu Onufrego Koszarnego. Wykonywał go nieprzerwanie każdego dnia przez 20 lat z balkonu ratusza. Miejski trębacz zmarł w wieku 86 lat.

W wieku 86 lat zmarł wieloletni miejski trębacz Onufry Koszarny. Przez 20 lat z balkonu lubelskiego ratusza grał miejski hejnał. Przez ten czas nie było ani jednego przypadku, żeby mieszkańcy nie mogli usłyszeć w południe dźwięku trąbki. Nie przeszkadzała mu ani ulewa, ani wichura, ani też siarczysty mróz, grał nawet kiedy złamał nogę.

Po dokładnie 19 latach, 11 miesiącach i 21 dniach jego wykonywania, pod koniec stycznia 2016 roku odszedł na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji prezydent Krzysztof Żuk na sesji Rady Miasta odznaczył go Medalem Unii Lubelskiej.

Onufry Koszarny urodził się w 1933 roku w Hucie Dzierążyńskiej niedaleko Tomaszowa Lubelskiego. Pochodzi z umuzykalnionej rodziny, jego ojciec grał na skrzypcach i na klarnecie, stryj na trąbce. Od najmłodszych lat związany był z muzyką, w latach 1953-1956 podczas służby wojskowej nabrał praktyki w orkiestrze wojskowej. Później przez 32 lata grał w orkiestrze w Fabryce Samochodów Ciężarowych. Miał również 7-letni epizod w orkiestrze górniczej.

Jak zapowiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk, we wtorek flaga Lublina na balkonie ratusza zostanie opuszczona do połowy masztu. Z kolei następca pana Onufrego odegra melodię „Cisza”.

WYSŁUCHAJ HEJNAŁU W WYKONANIU PANA ONUFREGO. KLIKNIJ W OBRAZEK PONIŻEJ, Z MENU W PRAWYM GÓRNYM ROGU WYBIERZ „WIDOK Z BALKONU”

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

20 komentarzy

 1. Po dokładnie 19 latach, 11 miesiącach i 21 dniach jego wykonywania, pod koniec stycznia 2016 roku odszedł na zasłużoną emeryturę … dobra posadka , hejnalik 3 minutki a etacik leciał , emeryturka pewno też niczego sobie a zus ledwo zipie ! Ale sprawa rozwiązana Dzięki Bogu !

  • Słoik. Przywieźli cię do Lublina w bańce po mleku, więc historii tego miasta nie czujesz. Gadać mi się z tobą nie chce.

  • Panie Mietku, idź Pan w ch… z takimi komentarzami… zdrówka życzę i wszelkiej pomyślności

  • Nie wypada zniżać się z racji smutnej okoliczności do poziomu twojego komentarza. Można by napisać jedynie niecenzuralne słowa, bo te powinieneś najlepiej rozumieć w swojej chamskiej pogardzie. Nie miejsce jednak i nie czas. I nie życzę ci nawet, żeby po twoim zgonie ktoś pluł na ciebie z takim jadem. Chyba że nie zmądrzejesz i sobie dobrowolnie zasłużysz poprzez własną głupotę i prostactwo (w przekonaniu ogromnego samouwielbienia).

  • Mietek niech Cię Bimmer swoim bmw dojedzie.

  • Swoją drogą ciekawe ile wynosi pensja za taką posadę.

  • przecież to prowokacja, siedzi teraz i się cieszy ile osób poruszył jego wpis. Robi to pod paroma nickami. Typowy przykład znudzonej mendy której nikt nie lubi więc spełnia się w necie. Za komuny tacy byli bardzo użyteczni władzy, byli także prowokatorami, skrzywdzili wiele osób.

  • Czy ty masz z tym problem że 3 minutki grał trolu? Odszedł na emeryturę w wieku 83 lat. Ty też tak możesz jak umiesz grać na czymkolwiek.

 2. Super człowiek. Wielka szkoda

 3. Spoczywaj w spokoju! Świeć Panie nad Jego duszą. Amen.

 4. Bardzo sympatyczny starszy Pan,znam z widzenia.

 5. Mieszkam.w Lublinie i tylonraz to słyszałem za cicho bylo

 6. Chyba że słyszenia 😉
  Dobrze że jest zastępca bo by musieli grać z playbacku.

 7. Chodziłem z jego córką do podstawówki – 10 na Kalinie – więc wyrazy współczucia.
  ( Chyba Jola miała na imię. Jest o rok młodsza, ale pamiętam bo mieszkaliśmy na tym samym osiedlu ) )

 8. Do VOLF,zgadza się,Jola.Też byłem z nią w klasie,więc zapewne się znamy VOLF.Jej i moja mama były w trójce klasowej.

 9. Wzajemnie.Ja nadal mieszkam w 12-tce.Teraz to Kustronia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika