Nie przepłacaj za uszkodzony telefon

Współczesne telefony są tak delikatne i drogie, że nieprzypadkowo w Internecie krąży dowcip, że słysząc trzask przy upadku, ma się nadzieję, że to noga, a nie telefon znajdujący się w kieszeni spodni. Jednak wcale nie jesteśmy skazani na drżenie na myśl o naszej drogiej, podręcznej elektronice. Możemy się zabezpieczyć przed stratą.

Hasło „ubezpieczenie” jeszcze niedawno kojarzyło się z życiem, domem czy samochodem – i faktycznie, przez długi czas towarzystwa ubezpieczeniowe koncentrowały się na takich ofertach. W ostatnich latach pojawił się jednak trend upowszechnienia ubezpieczeń jako usługi. W efekcie, na rynku, szczególnie zachodnim, zaczyna powstawać coraz więcej firm specjalizujących się wyłącznie w ubezpieczaniu elektroniki. Te, które istnieją dłuższy czas, dodają nawet odpowiednie pakiety do swojej oferty.

Odpowiednie usługi już dostępne

Ubezpieczenia elektroniki najwyraźniej okazały się niezwykle pożądane przez konsumentów, skoro w ostatnich latach możemy zaobserwować niemal wysyp towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują jedynie usługi w tym zakresie (na rynku brytyjskim jest to na przykład Gadget Cover). Co sprawia, że taka oferta jest uznawana za niezwykle atrakcyjny wybór dla każdego posiadacza telefonu?

Wielką zaletą jest przede wszystkim zakres oferowanej ochrony. Standardowa gwarancja producenta obejmuje tylko uszkodzenia powstałe w wyniku wadliwej konstrukcji urządzenia – nie możemy na przykład uzyskać bezpłatnej naprawy lub wymiany w razie zniszczenia bądź uszkodzenia telefonu przez nas lub osoby trzecie (choćby w wyniku upadku czy zalania). Co istotne, oferty ubezpieczeń często są tak konstruowane, żebyśmy mogli uzyskać rekompensatę także za utracone lub zniszczone wraz z telefonem akcesoria, takie jak ładowarka czy słuchawki. Jeśli interesują nas takie opcje, warto szukać ubezpieczenia pod hasłem „mobile insurance”, które dostępne jest między innymi na stronie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Czy warto?

Koszt nowego wyświetlacza, wraz z jego montażem, to często kilkaset złotych, zaś wymiana telefonu to nawet kilka tysięcy złotych, jeśli zależy nam na flagowym modelu. To kwoty, które dla większości z nas są zaporowe, szczególnie w świetle tego, że są to raczej nieoczekiwane wydatki (a trudno wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie bez telefonu). Kompleksowe ubezpieczenie w cenie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych miesięcznie jawi się w tej sytuacji naprawdę korzystnie. Oczywiście najlepiej byłoby w ogóle nie musieć korzystać z takiej usługi, ale… Nie znamy dnia i godziny.

artykuł reklamowy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!