Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przemytnicy papierosów opanowali rzekę

Tak pracowitej nocy pogrnicznicy dawno nie mieli. Ujawnili cztery próby przemytu.

W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze straży granicznej ujawnili cztery próby przemytu wyrobów akcyzowych przez rzekę Bug. Podczas patrolowania rzeki granicznej funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówek we Włodawie, Zbereżu, Dorohusku oraz Skryhiczynie nie dopuścili do przemytu znacznej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano czterech obywateli RP, dwóch obywateli Ukrainy, samochód, kilka łodzi pontonowych oraz papierosy o wartości ponad 400 tys. zł.

Jak wyjaśnia st. chor. SG Dariusz SIENICKI z NOSG -Jak się okazuje naturalna przeszkoda, jaką jest woda nie stanowi problemu w przerzucie towarów akcyzowych dla zorganizowanych grup przemytniczych. Scenariusz przemytu papierosów przez rzekę zazwyczaj wygląda podobnie. Gdy papierosy znajdą się już nad ukraińskim brzegiem rzeki, zazwyczaj są spakowane w pakunki po pięćdziesiąt kartonów każdy i owinięte w czarną folię, która chroni je przed zamoczeniem. Przez wodę sam ładunek transportowany jest przy użyciu łodzi pontonowych a następnie gdy znajdzie się już na terytorium RP, zostaje ukryty na brzegu, gdzie czeka na odbiorcę lub od razu sprawnie przeładowywany jest do samochodu i odwożony w głąb kraju.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu wyrobów akcyzowych o wartości ponad 30 mln zł.
null
(fot. NOSG)
2013-11-08 12:55:39

Komentarze wyłączone

Z kraju