690 680 960

Przemycili przez granicę ponad 70 tys. paczek papierosów. W dwa dni zatrzymano 10 osób (zdjęcia)

Trzy osoby trafiły do aresztu, siedem otrzymało dozór policji. Wszystkie z nich wpadły w trakcie akcji, jaką przeprowadzili w ostatnich dniach funkcjonariusze straży granicznej. Ma to związek z przemytem papierosów na dużą skalę.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki Straży w Hrebennem rozbili grupę przestępczą, zajmującą się handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy. Akcja została przeprowadzona w poniedziałek i we wtorek, w jej trakcie zatrzymano 10 osób, w tym dwie zajmujące się organizowaniem całego procederu.

Jak ustalono, grupa działała na terenie powiatu tomaszowskiego, jednak swoim zasięgiem obejmowała również teren województwa lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Jej członkowie organizowali przemyt papierosów z terytorium Ukrainy do Polski. Następnie towar ten był pakowany do pojazdów i rozwożony do różnych miejsc na terenie kraju, a nawet za granicę. Tam był odsprzedawany.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przez dwa lata, od od stycznia 2018 r. do stycznia 2020 r., grupa przemyciła co najmniej 71 tys. paczek papierosów. Podejrzanym przedstawione już zostały zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych, a także kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ścisłe kierownictwo grupy trafiło do aresztu, wobec pozostałych zastosowano dozór policji.

(fot. NOSG)

2 komentarze

  1. Do pełni sukcesu zabrakło, żeby przemycone papierosy zostały zarekwirowane i trafiły do policyjnego depozytu w Zamościu😃

  2. A pózniej na Ruską w Lublinie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!