Przemycali papierosy motolotnią. Grupa przestępcza rozbita

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów. Członkowie grupy przemycali nielegalny towar drogą powietrzną z wykorzystaniem motolotni.

Wśród zatrzymanych są obywatele Polski i Ukrainy, łącznie 14 osób. Grupa działała na terenie dwóch województw – lubelskiego i podkarpackiego. Członkowie rozbitej grupy przestępczej wykorzystywali do przemytu przede wszystkim motolotnię. Nielegalny towar ładowany był na Ukrainie, a następnie w godzinach nocnych transportowany na teren Polski.

W miejscu zrzutu papierosów czekali już inni członkowie grupy, których zadaniem było załadowanie papierosów i ich dalszy transport w głąb kraju w specjalnie przystosowanymi do tego celu pojazdami. Przemytnicy do kontaktu z pilotem wykorzystywali m.in. krótkofalówki.

Śledczy ustalili, że grupa wprowadziła na rynek Unii Europejskiej co najmniej 27 443 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych, przez co uszczupliła należności podatkowe Skarbu Państwa na kwotę nie mniejszą niż 629 770 złotych.

Wobec pięciu zatrzymanych, Sąd Rejonowy w Zamościu na wniosek prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

lotnia1

lotnia2

lotnia3

lotnia5

2018-06-21 17:27:24
(fot. NOSG)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Może mi ktoś wyjaśnić ile kosztuje paczka papierosów skoro Skarb Państwa stracił na każdej 629770/27443=22,95zł.

    • oni zawsze tak liczą że uszczuplenie na paczce wychodzi 20 zł.

    • Średnio jedna paczka to jest coś ok. 5 zł (koszt produkcji + marża producenta), reszta to podatki i akcyza.
      Jeśli średnia cena paczki papierosów to jakieś 15 zł. wychodzi że od państwa dostajemy dotację w wysokości 7-8 zł.do paczki 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew