Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem w regionie

W czwartek w regionie należy spodziewać się lokalnie przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Może dojść do niebezpiecznego oblodzenia dróg i chodników po dziennych i wieczornych opadach.

We czwartek Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. Napływa chłodne powietrze polarno morskie z północnego-zachodu o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Prognozowany jest rozwój chmur kłębiąsto-deszczowych zdolnych do przynoszenia opadów konwekcyjnych.

Temperatura wyniesie dziś od 2°C do 4°C w najcieplejszym momencie dnia. Zachmurzenia na ogół umiarkowane, okresowo wzrastające do dużego i całkowitego. Prognozowane są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz krupy. W czasie przechodzenia opadów prognozowane są porywy wiatru do 55 km/h. Istnieje niskie prawdopodobieństwo wystąpienia wyładowań atmosferycznych. Chmury Cumulonimbus powstające w chłodnej masie powietrza mogą być we czwartek bardzo fotogeniczne, szczególnie w drugiej części dnia.

Wieczorem nie powinno już padać na przeważającym obszarze regionu. W nocy jednak kolejne opady śniegu dotrzeć mogą z północnego-zachodu nad region, ale będą o niskim, miejscami umiarkowanym natężeniu. Temperatura wyniesie od -2°C do 0°C. Lokalnie na drogach może dojść do oblodzenia po dziennych i wieczornych opadach. Wiatr słaby z południowego-zachodu. Prawdopodobny jest rozwój mgieł marznących powodujących gołoledź na drogach i chodnikach.

W kolejnych dniach czeka nas stopniowy wzrost temperatury. Nocami prawdopodobne są do końca lutego przymrozki. Niewykluczone, że w pierwszych dniach marca na termometrach zobaczymy w regionie ponad 10 stopni.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i burz

(fot. Alain Audet z Pixabay)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL