690 680 960

Na początku marca ruszy przebudowa drogi krajowej nr 12 w Chełmie. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu

W pierwszych dniach marca na przebiegającej przez Chełm drodze krajowej nr 12 pojawi się ciężki sprzęt. To oznacza, że rozpoczyna się wyczekiwana od lat przebudowa trasy pełniej dziur i nierówności.

We wtorek 3 marca rozpoczną się prace związane z przebudową przebiegającej przez Chełm drogi krajowej nr 12. Chodzi o ulice: Wschodnia, Rejowiecka i Rampa Brzeska. Prace będą wykonywane w wielu miejscach jednocześnie, w pierwszej kolejności na ulicy Wschodniej i obejmą kilkusetmetrowy odcinek od granicy miasta w kierunku centrum. Tydzień później ciężki sprzęt pojawi się również na ulicy Rejowieckiej, pomiędzy ul. Szpitalną a rondem im. R. Dmowskiego. W kolejnych tygodniach prace mają objąć stary przebieg ulicy Okszowskiej na wysokości wiaduktu, oraz rondo ZWiN i obręb mostu na Uherce.

Rozpoczęcie od wielu lat wyczekiwanej przez kierowców inwestycji oznaczać będzie duże utrudnienia w ruchu. Trasa ta jest nie tylko głównym szlakiem komunikacyjnym do i z granicy w Dorohusku, zapewnia dojazd do szpitala, wielu firm i zakładów przemysłowych, jest też wykorzystywana przez mieszkańców przemieszczających się z jednej części miasta do drugiej. Wiadomo już, że plan przebudowy trasy zakłada 13 etapów prac. Wprowadzany będzie zarówno ruch wahadłowy, jak też zamykane będą poszczególne jezdnie.

– Miasto czeka złożone przedsięwzięcie logistyczne. By minimalizować utrudnienia, wykonawca dopuszcza wprowadzanie ruchu na poszczególnych etapach przed ułożeniem wierzchniej warstwy asfaltu. Niemniej musimy pamiętać, że przez najbliższe 20 miesięcy droga krajowa nr 12 będzie jednym placem budowy. Dlatego apelujemy do kierowców i mieszkańców o ostrożność, cierpliwość i wyrozumiałość – mówi Ewa Budzyńska-Sawa, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju.

Pierwsza sygnalizacja świetlna sterująca ruchem wahadłowym zostanie ustawiona już pierwszego dnia prac. Kolejne będą się pojawiały sukcesywnie. Od 10 marca zamknięta zostanie jedna jezdnia na ul. Rejowieckiej, ruch w obu kierunkach prowadzony będzie drugą jezdnią. Od 24 marca w obszarze Ronda ZWiN i Uherki pojawią się zwężenia jezdni. W dalszym etapie Zamknięty zostanie odcinek ul. Przyjaźni, wjazd w ul. Szpitalną, problem będzie również z dojazdem do poszczególnych posesji. Prace mają się zakończyć do listopada przyszłego roku.

(fot. Google Street View)

5 komentarzy

  1. 10 lat za późno ale dobrze, że robią

  2. chociaż pozaklejajcie te dziury byle czym na tym pasie który będzie dwukierunkowym

    aby ruch wymijający nie odbywał się w obu kierunkach po dziurach

  3. Pewnie, nowe centrum handlowe powstało to i dojazd należy poprawić. Niech ,,obcy,, więcej zarabia.

  4. Najlepiej nie robić nic, tylko siąść i narzekać:/ albo stać cały dzień z pieskiem pod blokiem i obserwować sąsiadów.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas